HABER KIBRIS

Dolarda yılın en düşüğü (kritik eşiğin altında)

Cuma gününü 3,4120'den kapatan dolar/TL büyüme verisinin ardından 3,40'ın altına gelerek yılın en düşük seviyesine indi.

11/09/2017

Dolarda yılın en düşüğü (kritik eşiğin altında)
ads
ads

Dolar, 2. çeyrek büyüme verisi sonrası 3,40 seviyesinin altına gerileyerek bu yılın en düşük seviyesine geldi. Dolar geçtiğimiz hafta 3,4120'den kapanmıştı.

Dolar gün içinde en düşük 3,3955'i gördü.

Analistler, büyüme rakamı kadar büyümenin kompozisyonunun TL'deki güçlenmeyi desteklediğini belirtti. 

Teknik açıdan dolar/TL'de 3,3860 seviyesinin destek olarak öne çıktığını kaydeden analistler, 3,4050'nin ise direnç konumuna geldiğini dile getirdi. Euro ise, 4,08'in üzerinde işlem görüyor.

TL, sağladığı yüksek getiri ve dolarda küresel güç kaybı nedeniyle geçen haftanın son işlem gününde 8 Aralık’tan bu yana en düşük olan 3,40’lı seviyelere gerilemiş ancak psikolojik bu seviyeyi kıramamıştı. Fed’in bu yıl için faiz artırıma ilişkin zayıfl ayan beklentiler, diğer gelişen piyasaların faiz indirdiği ortamda yabancı yatırımcının iştahını açtı.

MERKEZ'İN FAİZ KARARI PERŞEMBE

Bu hafta veri gündemi yoğun. Perşembe günü PPK toplantısı yapılacak ve MB’den hamle beklenmiyor. Dolar endeksi daha da zayıflarsa kurun 3,40 TL’nin altında kendine yer etmesi bekleniyor. Aksi takdirde 3,40- 4,45 TL aralığındaki hareketin süreceği düşünülüyor.TAGS: dolar, döviz, euro
MANŞETLER

HK EKONOMİ

© 2016 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems