HABER KIBRIS

Festivalde köpek eti yasaklandı

19/05/2017

Festivalde köpek eti yasaklandı
ads
ads

Tüm dünyada hayvanseverlerin tepkisini çeken Çin'deki Köpek Eti Festivali’nde bu yıl köpek eti satılması yasaklandı.

Her yıl Çin'in Yulin kentinde düzenlenen Köpek Eti Festivali'nde bu sene köpek eti satışı yasaklandı. Hayvan koruma örgütleri Duo Duo Project ve Humane Society International, Yulin'deki yetkili makamların bu yıl köpek eti satışına yasak getirdiğini duyurdu.

Duo Duo Project adlı kuruluştan Andrea Gung "Bu geçici bir yasak ama bir domino etkisi yaratacağını ve köpek eti ticaretinin çöküşüyle sonuçlanacağını umuyoruz" diye konuştu.

2009 yılından beri düzenlenen Köpek Eti Festivali yaklaşık 10 gün sürüyor. Festivalde her sene 10 ila 15 bin köpeğin tüketildiği tahmin ediliyor. Köpek eti satıcıları, hayvanların insani bir biçimde öldürüldüğünü savunuyor.

Hayvan hakları savunucuları ise kedi ve köpeklerin zehirlendiğini ya da döve döve öldürüldüğünü ileri sürüyor. Öldürülen bazı hayvanların sahiplerinden çalındığı da iddialar arasında.

TEPKİLER SONUÇ VERİYOR

Tüm dünyada hayvanseverlerin tepkisini çeken festivalde öldürülen hayvanların sayısı, protestolar nedeniyle her yıl azalıyor. Festivalin tamamen iptal edilmesi ise henüz öngörülmüyor.

Humane Society International'dan Peter Li yasağın başlamasından önce birçok hayvanın öldürülebileceğine dikkat çekti. Li, "Henüz acıları geçmiş değil" diye konuştu.TAGS: çin, köpek eti, haber, kıbrıs, Festivalde köpek eti yasaklandı
MANŞETLER

HK DÜNYA

Pentagon ve CENTCOM'dan Afrin açıklaması!

HK DÜNYA

Türkiye’nin Suriye’de Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Operasyonu’na başlamasının ardından ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’dan ilk açıklama geldi. Açıklamada, "Türkiye’nin ABD tarafından yabancı bir terör örgütü olarak tanınan PKK’ya ilişkin güvenlik kaygılarını anlıyoruz" denildi. Öte yandan ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Joseph Votel de, Afrin'in kendileri için bir operasyon alanı olmadığını ve Türkiye'nin Afrin'e düzenlediği operasyon konusunda kendilerine bilgi verdiğini kaydetti.

© 2016 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems