HABER KIBRIS

14 Yaşında kız çocuğuyla ilişkiye girdi

Ülkede hızla artan çocuk yaştaki kızlarla ilişkiye girme olayına bir yenisi daha eklendi.

16/06/2011
Havadis

14 Yaşında kız çocuğuyla ilişkiye girdi

Ülkede hızla artan çocuk yaştaki kızlarla ilişkiye girme olayına bir yenisi daha eklendi. Polis ifadesinin ardından, aynı kızla ilişkiye girdiği düşünülen 19 kişinin tutuklanması için çalışma başlatıldı

 YİNE 14 YAŞINDA BİR ÇOCUK… Ülkemizde geçtiğimiz haftalarda 14 yaşındaki bir kız çocuğuyla ilişkiye girdiği iddia edilen 8 kişinin tutuklanmasının ardından, bu kez başka bir genç kızla ilişkiye giren bir kişi tutuklandı, 18 isim polisin gündeminde

14 YAŞINDAKİ ÇOCUKLA İLİŞKİYE GİRDİ… 14 yaşındaki T.E. isimli kız çocuğu, 18 yaşındaki Mehmet Karaöz isimli gençle ilişkiye girdiğini söyleyip, polise ifade verdi. 18 yaşındaki gencin mahkemeye korku içinde çıkması dikkat çekti

 KIZ ÇOCUĞUNUN ADINI VERDİĞİ 18 KİŞİ TUTUKLANACAK... Polise ifade veren 14 yaşındaki T.E. isimli kız çocuğunun şikayeti üzerine başlatılan soruşturma derinleşti. Polisin seri tutuklamalarla yeni isimleri mahkemeye çıkaracağı öğrenildi


Emine UYSAL
Polis, 14 yaşındaki kız çocuğu ile ilişkiye giren bir kişiyi tutukladı, 18 kişinin tutuklanması için ise polis soruşturması devam ediyor. Polise tutuklanan gencin dışında, 18 kişinin daha ismini veren genç kızın ifadesi ise ülkede infial yarattı.
Ülkemizde geçtiğimiz haftalarda 14 yaşındaki bir kız çocuğuyla ilişkiye girdiği iddia edilen 8 kişinin tutuklanması geniş yankı uyandırmıştı.
Başkent Lefkoşa’da dün, benzer bir olay daha gündeme geldi. 14 yaşındaki bir kız, ilişkiye girdiği 18 kişinin ismini verdi. 18 yaşındaki bir genç tutuklandı.
Lefkoşa’da 14 yaşındaki bir kız çocuğu, ilişkiye girdiği 18 yaşındaki genç aleyhine şikayette bulundu. Polis, 14 yaşındaki kızın ifadesinde verdiği 18 kişiyi arıyor.
“13 yaşından büyük 16 yaşından küçük çocukla cinsi münasebet” suçlamasıyla tutuklanan 18 yaşındaki Mehmet Karaöz isimli genç, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Fügen Ulutekin, huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Cemaliye Usanmaz, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Halil Uyguroğlu’nu dinletti.

Zanlı gönüllü ifadesinde suçlamayı reddetti
Mahkemede yeminli şahadet veren Halil Uyguroğlu, zanlının Haziran 2011 tarihinde, “13 yaşından büyük 16 yaşından küçük çocuğu alıkoymak ve cinsi münasebette bulunmak” suçlamasıyla tutuklandığını açıkladı.
Polis memuru Uyguroğlu, zanlının haziran ayında, 30 Haziran 1992 doğumlu T.E.’yi, ailesinden izinsiz, Lefkoşa’daki evine götürerek cinsel ilişkiye girdiğini belirtti.
Zanlının 14 Haziran tarihinde kızın şikayeti üzerine tutuklandığını söyleyen Uyguroğlu, zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılacağına vurgu yapıp, zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Avukatı: “Tutukluluğa itirazım yok”
Avukat Emre Kadri, zanlının can güvenliği açısından tutukluluğa itirazı olmadığını, ayrıca, müvekkilinin gönüllü ifadesinde suçlamayı reddettiğini açıkladı.
Yargıç Fügen Ulutekin, zanlı aleyhine başlatılan tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.TAGS: Tecavüz Olayı, Kız çocuğuyla ilişkiye girdi
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2012 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems