HABER KIBRIS

Ataoğlu Çevre Temizliği Farkındalık etkinliğine katıldı

07/09/2017

Ataoğlu Çevre Temizliği Farkındalık etkinliğine katıldı
ads
ads

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, bugün Lefke’de Bakanlık tarafından düzenlenen ‘Çevre Temizliği Farkındalık’ etkinliğine katıldı.

Turizm ve Çevre Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan ‘Çevre Temizliği Farkındalık’ etkinlikleri devam ediyor.

Bu çerçevede Gemikonağı’ndaki Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) yolu bölgesinde çevre temizliği yapıldı.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Bakanlık bürokratları, Lefke Kaymakamı Halil Çorba, Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Lefke Avrupa Üniversitesi ve Lefke bölgesi sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşların katıldığı etkinlikte, çöpler toplandı ve Çevre Koruma Dairesi yetkilileri tarafından bölgeye uyarıcı levhalar asıldı.

Etkinlikle ilgili olarak BRT’ye açıklamada bulunan Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, her Perşembe ülkenin değişik noktalarında eşzamanlı olarak çevre temizliği etkinlikleri düzenlediklerini belirterek, amaçlarının çevre temizliği konusunda farkındalık yaratmak olduğuna vurgu yaptı.

Ataoğlu, başlattıkları bu etkinliklerin örnek olmasını ve ülke geneline yayılmasını dileyerek, çevre konusunda herkesin aynı duyarlılık ve bilinçle hareket etmesine vesile olmak istediklerini kaydetti.

Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptıkları çalışmalar kapsamında müfredata çevre dersi eklendiğini ve ilkokullara 3 gözlü ayrıştırıcı çöp bidonları yerleştirildiğini anımsatan Ataoğlu, öğrencilere yönelik bu çalışmaların süreç içersindeki faydalarını gördüklerini söyledi.
Ataoğlu, Çevre Dairesi tarafından kart verilecek olan çevre gönüllülerinin yapacağı ve ALO 123’e yapılacak ihbarların

değerlendirileceğini ifade ederek, bu konuda caydırıcı olmak için ceza konusunun gündemde olduğunu, ancak herkesin aynı duyarlılığı göstermesi halinde buna gerek kalmayacağına dikkati çekti.TAGS:
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

İşte Afrin harekatında son durum ve son dakika gelişmeleri...

HK TÜRKİYE

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin beklenen Afrin harekâtı dün başlamış, 72 savaş uçağı terör hedeflerini peş peşe vurmuştu. Türk tankları, 'Zeytin Dalı' harekatı kapsamında sabah saatlerinden itibaren sahada ilerlemeye başlayan ÖSO güçlerine destek veriyor. Askeri kaynaklar, kırsalda ciddi bir direnişle karşılaşılmadığını ve terör örgütü üyelerinin köy ve kasabalara çekildiğini belirtiyor. Öte yandan saat 11.20're TSK'dan harekata ilişkin üçüncü açıklama geldi. Açıklamada, 153 hedefin ateş altına alındığı bilgisi yer aldı.

© 2016 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems