HABER KIBRIS

Avio halka açıldı

11/04/2017

Avio halka açıldı
ads

İtalyan uydu fırlatma şirketi Avio halka açıldı. Avrupa’nın SpaceX’i olarak bilinen şirket operasyonlarını büyütmek için gerekli olan finansmanı halka arzla elde etmeyi amaçladığını açıklamıştı.Arz öncesinde Cinven’in başını çektiği risk sermayesi fonu şirketten çıkarken İtalyan havacılık ve savunma firması Leonardo’nun payı iki katına çıktı.

Milano borsasına kote olan şirketin hisseleri hızla yükselerek günü günü yüzde 6,6’lık artışla tamamladı

Avio Tepe Yöneticisi Giulio Ranzo sektörün önünün açık olduğunu vurguladı:

“Dünya’daki yaşamımız giderek uzaydan gelen hizmetlere giderek daha çok bağlanıyor. Cep telefonu, GPS kullanan, sabah uydu fotoğraflarından hava durumuna bakan herkes bu hizmetleri kullanıyor. Bu yakın gelecekte göreceklerimizin sadece küçük bir kısmı. iki ya da 3 yıl içerisinde uzaydan internete bağlanmaya başlayacağız. Wifi ya diğer alıştığımız teknolojilere ihtiyacımız kalmayacak.

Dünyanın her yerinde sinyal alabileceğiz, çölün ya da okyanusun ortasında internet bağlantımız olacak. Ayrıca uzaydan daha yüksek kalitede daha hızlı görüntüler alacağız. Gezegenimizin değişiminin daha objektif bir şekilde takip edebileceğiz.”

Avio Arianespace’in alçak yörünge ve kutuplara gönderiği uydular için kullandığı Vega roketi’nin ana üreticisi kullanımında. Vega roketleri ilk olarak 2012’de fırlatıldı ve şu ana kadar 9 atışın tamamı başarıyla gerçekleştirildi.TAGS: Avio, uydu, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

iOS 11, iMac Pro, yeni iPad Pro, MacOS High Sierra ve daha fazlası...

HK YAŞAM - TEKNOLOJİ

Bir WWDC etkinliği daha sona erdi. Dünyanın en büyük yazılım geliştirici etkinliği olarak da bilinen ve Apple’ın her yıl düzenlediği World Wide Developer Conference (WWDC) bu yıl da oldukça hareketliydi. Hürriyet olarak bizzat katılımda bulunduğumuz etkinlikte Apple sadece yazılımsal başlıklara değinmekle kalmadı; yepyeni iPad Pro, Mac Pro ve HomePod isimli özel hoparlörlerini de duyurdu. 10 yaşında uygulama yazan Avustralyalı çocuk ise tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İşte WWDC’ye damga vuran Apple’ın yeni sürprizleri…

© 2016 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems