HABER KIBRIS

Bakanlık otobüste unutulan öğrenci ile ilgili soruşturma başlattı

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Değirmenlik bölgesinde bir otobüste öğrenci unutulması ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

20/09/2017

Bakanlık otobüste unutulan öğrenci ile ilgili soruşturma başlattı
ads
ads

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, bu sabah Değirmenlik bölgesinde öğrenci taşımacılığı yapılan bir otobüste öğrenci unutulması ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, şoför ve refakatçinin dikkatsizliğinden dolayı bir öğrencinin otobüste unutulduğu ve okuluna bırakılmadığı, ailesinin şikayeti doğrultusunda, soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

Açıklamada, açılan soruşturma ile birlikte, Kar-İş yetkilileri ile de görüşülerek şoför ve refakatçinin görevden alındığı, otobüsün ikinci bir karara kadar ilgili güzergahta öğrenci taşımacılığı yapmasının durdurulduğu açıklandı.

Açıklamada, söz konusu otobüs ile taşınan öğrencilerin mağdur olmamaları için başka bir otobüsün sağlandığı da kaydedildi.

Açıklamada, “Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı olarak yaşanan bu olayda mağdur olan öğrencimize ve ailesini geçmiş olsun diler, bu ve benzer hadiselerin bir daha yaşanmaması adına öğrenci taşımacılığı yapan tüm şirketlerin bakanlığımızca tekrardan uyarıldığını belirtmek isteriz” denildi.TAGS: Milii eğitim, değirmenlik, haber
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2016 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems