HABER KIBRIS

Birikim Özgür:'Türkiye ile dalga geçiliyor'

UBP-DP hükümetinin vergi affı getirmesi tartışmalara neden oldu. Ana muhalefet CTP milletvekili ve eski maliye bakanı Özgür, "Hükümet protokolü uygulamamak için vergi affı getirdi" dedi

14/09/2017

Birikim Özgür:'Türkiye ile dalga geçiliyor'
ads
ads

MİLLİYET 
Eski Maliye Bakanı ve CTP Milletvekili Birikim Özgür, hükümetin vergi affı kararını sert sözlerle eleştirdi ve "Türkiye ile resmen dalga geçiyorlar" dedi. Kıbrıs Genç TV'de Gökhan Altıner'in sorularını yanıtlayan Özgür, "Vergi affı sisteme ciddi zarar verecek. Bu hükümetin Mali Protokol’ü uygulamaya niyetinin olmadığı bundan da net anlaşılıyor" dedi. Hükümetin vergi affı ile 13'üncü maaşı ödeme oyunu yaptığına işaret eden Özgür, "Belli ki bu afla 50-100 milyon bir para toplayıp on üçüncü maaşları ödemeyi planlıyorlar. Tanrı aşkına altına imza koyduğunuz bir protokol var ve siz bu protokolün gerekliliklerini yerine getirmiyorsunuz. Sayın Recep Akdağ’ın Kıbrıs işlerinden sorumlu başbakan yardımcısı olması bir şeyi değiştirmeyecek, Türkiye bu noktada ne yapabilir ki, sonuçta hükümet bu protokolü uygulamak istemiyor" diye konuştu.

Protokol uygulanmıyor

Ulusal Birlik Partisi-Demokrat Parti hükümetinin sendikalardan çekindiği için protokolü uygulamadığına dikkat çeken Birikim Özgür, "Sayın Recep Akdağ mesajı alsın. Vergi affı demek alternatif para yaratmaya yönelik atılan adımlar demektir. Düşünsenize protokol uygulansa 540 milyon lirayı kullanımına alabilecekken ısrarla protokolü uygulamak istemiyorlar. 540 milyon ciddi bir para, bütçenin onda biri. Türkiye ile resmen dalga geçiyorlar" şeklinde konuştu.

'Türkiye, CTP'yi arıyor'

Türkiye'nin CTP hükümeti dönemini aradığını savunan CTP Milletvekili Özgür, "Bizim dönemde, doğrudur birtakım sıkıntılar yaşanmıştır ama biz ciddi bir disiplinle iş yapıyorduk, ilişkilerimizi iyi tutmaya özen göstermenin de ötesinde samimiydik. Hiçbir zaman Türkiye’yi kandırmadık. Şu anki hükümet böyle değil. CTP döneminde birtakım tutukluluklar vardı ama Türkiye CTP’yi arıyor bence" dedi.

'CTP ders aldı'

CTP'nin hükümet olduğu dönemden dersler çıkardığını ifade eden Özgür, "CTP protokol imzalamayan parti olmamalı" dedi. Özgür, Kıbrıs Türk halkının, CTP Lideri Tufan Erhürman'ı Başbakan olarak görmek istediğini ifade etti.TAGS: Birikim Özgür, birikim özgür, haber, kıbrıs
MANŞETLER

İstanbul'da dehşet çiftliği! Yurttan kaçan kızları buraya kapatmışlar

HK TÜRKİYE

İstanbul polisi, yurttan kaçan bazı kızların Kayışdağı’nda boş arazide 24 saat köpeklerle korunan bir kaz çiftliğinde tutulduğunu tespit etti. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın talimatıyla kurulan özel ekip, köpekleri bayıltarak çiftliği bastı. Dört küçük kızın silah tehdidiyle uğradığı cinsel istismarın görüntülerinin olduğu CD’leri buldu. Çiftliğin sahibi Abuzer Sayan'ın Ataşehir'deki evine de operasyon düzenleyen polis evde zorla tutulan 17 yaşındaki H.K.'yi kurtardı.

HK KIBRIS

© 2016 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems