HABER KIBRIS

Cenazede çatı çöktü: En az 1 ölü

10/01/2017

Cenazede çatı çöktü: En az 1 ölü
ads
ads

İstanbul Ataköy'de bulunan 5. Kısım Camii'nde cenaze namazı için toplananların üzerine, biriken karın ağırlığını taşıyamayan tente çatı çöktü.

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, olayda bir kişinin hayatını kaybettiğini, 10'dan fazla yaralı olduğunu açıklandı.

NTV Televizyonu ise ölü sayısını iki, yaralı sayısını ise 20 olarak duyurdu.

Olay sırasında, cami avlusunda, iki cenazenin yakınlarının bulunduğu öğrenildi.

Çökmenin ilk cenaze namazının kılınmasının ardından gerçekleştiği açıklandı.

Doğan Haber Ajansı'na konuşan bir görgü tanığı, "Geldiğimiz andan beri 'lütfen tenteler altından geçmeyin, çökebilir' deniliyordu. Kar hızlanmıştı. İlk cenaze namazı kılındıktan sonra bir anda tente çöktü. Kaos oldu. Herkes kendi arkadaşının yardımına koştu" dedi

Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu, olay sonrası yaptığı açıklamada, "İmama, namazı camii içinde kıldırması konusunda uyarı da yapılmış ancak bir şey olmaz mantığıyla böyle üzücü bir olay yaşandı" dedi.



Olay sırasında, cami avlusunda, iki cenazenin yakınlarının bulunduğu öğrenildi.

Olayın ardından camiye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

İtfaiye ve Sağlık Bakanlığına bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerinin (UMKE) çalışması sonucu kurtarılan bazı yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. 



TAGS: çatı çöktü, kar, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

İşte Afrin harekatında son durum ve son dakika gelişmeleri...

HK TÜRKİYE

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin beklenen Afrin harekâtı dün başlamış, 72 savaş uçağı terör hedeflerini peş peşe vurmuştu. Türk tankları, 'Zeytin Dalı' harekatı kapsamında sabah saatlerinden itibaren sahada ilerlemeye başlayan ÖSO güçlerine destek veriyor. Askeri kaynaklar, kırsalda ciddi bir direnişle karşılaşılmadığını ve terör örgütü üyelerinin köy ve kasabalara çekildiğini belirtiyor. Öte yandan saat 11.20're TSK'dan harekata ilişkin üçüncü açıklama geldi. Açıklamada, 153 hedefin ateş altına alındığı bilgisi yer aldı.

© 2016 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems