HABER KIBRIS

Facebook'ta Snapchat dönemi başladı!

30/03/2017

Facebook'ta Snapchat dönemi başladı!
ads

Facebook, daha önce Instagram'ın da Snapchat'ten "kopyaladığı" Hikayeler özelliğini, şimdi kendi uygulamasına entegre ediyor!

Instagram, bir süre önce Snapchat'in 24 saatte kaybolan videolarını kendi uygulamasına "Instagram Hikayeler" olarak adapte etmişti ve bu yeni özellik büyük ilgi görmüştü. Şimdi de Instagram'ın sahibi olan Facebook, Facebook uygulamasına da "Hikayeler" bölümünü ekliyor.

Şimdilik sadece İrlanda'da, iOS ve Android uygulamaları için hayata geçirilen Facebook Hikayeler, Instagram'da olduğu gibi çalışacak. Uygulamanın üst kısmında, Instagram uygulamasının üst kısmında gördüğünüz kişi simgelerini göreceksiniz. Bu simgeler, o kişilerin, sadece 24 saat yayında olacak videolarını işaret edecek.

Hikayesini paylaşmak isteyenler, paylaşımı hangi arkadaşlarıyla yapacaklarını da seçme imkanına sahip olacak.

Facebook Hikayeler'in tüm dünyada ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil. Ancak tahminler, tüm ülkelerin bu özelliğe kavuşabilmeleri için birkaç ay bekleneceği yönünde. TAGS: facebook, snapchat, sosyal medya
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

iOS 11, iMac Pro, yeni iPad Pro, MacOS High Sierra ve daha fazlası...

HK YAŞAM - TEKNOLOJİ

Bir WWDC etkinliği daha sona erdi. Dünyanın en büyük yazılım geliştirici etkinliği olarak da bilinen ve Apple’ın her yıl düzenlediği World Wide Developer Conference (WWDC) bu yıl da oldukça hareketliydi. Hürriyet olarak bizzat katılımda bulunduğumuz etkinlikte Apple sadece yazılımsal başlıklara değinmekle kalmadı; yepyeni iPad Pro, Mac Pro ve HomePod isimli özel hoparlörlerini de duyurdu. 10 yaşında uygulama yazan Avustralyalı çocuk ise tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İşte WWDC’ye damga vuran Apple’ın yeni sürprizleri…

© 2016 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems