HABER KIBRIS

Google Play’dan 'her hafta bir ücretsiz uygulama' dönemi

28/03/2017

Google Play’dan 'her hafta bir ücretsiz uygulama' dönemi
ads

 Apple‘nin iOS kullanıcılarına App Store üzerinden sunduğu “haftanın ücretsiz uygulaması” Google Play tarafından, en son, 2015 yılında kullanıcılara sunulmuştu; ancak bu sistem, sebebi bilinmeyen bir şekilde son buldu.

Aradan geçen uzun yılların ardından tekrar Android kullanıcılarına sunulan bu sistem, geçtiğimiz günlerde Android kullanıcılarına Androidandme üzerinden duyuruldu.

Yeni güncellemenin ardından tekrar kullanılmaya başlanan “haftanın ücretsiz uygulaması” uygulama geliştiriciler için de önemli bir reklam aracı olarak kullanılıyor. Normal zamanlarda belirli bir ücret karşılığında kullanıma sunulan uygulamalar bu sistem sayesinde Android kullanıcıları tarafından, uygulamanın “haftanın ücretsiz uygulaması” seçilmesi halinde, indirilip kısa bir süreliğine ücretsiz bir şekilde kullanılabilecek.

Kısa bir süreliğine ücretsiz indirilebilir hale gelen uygulamalar, bu sayede oldukça iyi bir reklamda yapmış oluyorlar; fakat uygulamanın “haftanın ücretsiz uygulaması” olarak belirlenebilmesi için uygulama geliştiricilerin belli başlı başvuru aşamalarını da gerilerinde bırakması gerekiyor.

İlk haftanın uygulamasının Cartoon Network’un sevilen çizgi filmi, Adventure Time temasını taşıyan Card Wars isimli oyun olduğunu belirtmekte de fayda var.TAGS: Google Play
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

iOS 11, iMac Pro, yeni iPad Pro, MacOS High Sierra ve daha fazlası...

HK YAŞAM - TEKNOLOJİ

Bir WWDC etkinliği daha sona erdi. Dünyanın en büyük yazılım geliştirici etkinliği olarak da bilinen ve Apple’ın her yıl düzenlediği World Wide Developer Conference (WWDC) bu yıl da oldukça hareketliydi. Hürriyet olarak bizzat katılımda bulunduğumuz etkinlikte Apple sadece yazılımsal başlıklara değinmekle kalmadı; yepyeni iPad Pro, Mac Pro ve HomePod isimli özel hoparlörlerini de duyurdu. 10 yaşında uygulama yazan Avustralyalı çocuk ise tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İşte WWDC’ye damga vuran Apple’ın yeni sürprizleri…

© 2016 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems