HABER KIBRIS

Kosova’da yeni hükümet dönemi başladı

10/09/2017

Kosova’da yeni hükümet dönemi başladı
ads

Kosova’da kurulan koalisyon hükümeti meclisten güvenoyu aldı. Ülkede 11 Haziran’da yapılan erken genel seçimin ardından seçimin galibi Kosova Demokratik Partisi, Kosova’nın Geleceği İçin İttifak ve Kosova İçin Girişim öncülüğündeki “PAN” ittifakında Kosova’nın Geleceği İçin İttifak Genel Başkanı Ramush Haradinaj’ın başbakan olarak görev aldığı yeni kabine, 61 “evet” ile güvenoyu almayı başardı.

“Hayır” oyunun kullanılmadığı ancak bir milletvekilinin çekimser kaldığı oylamaya, Kendin Karar Al Hareketi, Kosova Demokratik Birliği ve Alternatif Partisi katılmadı.TAGS: Kosova, hükümet,
MANŞETLER

HK DÜNYA

NATO'dan skandalla ilgili yeni açıklama

HK DÜNYA

NORVEÇ’te düzenlenen Trident Javelin tatbikatında Atatürk’ün ‘düşman taraf’ içinde gösterilmesi, iç haberleşme sisteminde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına açılan hesap aracılığıyla olumsuz mesajlar verilmesinin neden olduğu skandalın ardından Türkiye’den resmen özür dileyen NATO, Ankara’ya garanti verdi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, benzer bir olayın bir daha yaşanmayacağına dair güvence verdi.

© 2016 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems