HABER KIBRIS

Kuzey Kıbrıs İnternete Kavuştu!

04/08/2013
TAK

Kuzey Kıbrıs İnternete Kavuştu!
ads

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, KKTC genelinde oluşan ADSL arızasının giderildiğini, tüm abonelere internet hizmeti verilmeye başlandığını açıkladı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Suat Yeldener, yaptığı yazılı açıklamada, dün bütün gün internetsiz bırakıldığı için abonelerden özür diledi.

ADSL santrallerinde oluşan arızanın çok karmaşık ve zor bir arıza olduğunu dile getiren Yeldener, teknik ekibin bu arızayı giderebilmek için büyük çaba sarf ettiğini belirtti.

Ayrıca bu arızanın giderilebilmesi için cihaz sağlayıcısı firma Huawei Şirketi’nin hem Türkiye’de, hem de Çin’de bulunan teknik ekiplerinden de büyük destek aldıklarını kaydeden Yeldener, bu vesileyle Huawei Şirketi’nin teknik ekibine ve Telekomünikasyon Dairesi’nin teknik ekibine gösterdikleri çabalarından dolayı teşekkür etti.

“TELEKOMÜNİKASYON ALT YAPISI EN ERKEN BİR ZAMANDA YENİLENMELİ”

Arızanın giderilmesi üzerine tüm ADSL abonelerine dün saat 21:00 itibariyle yeniden internet hizmetinin sorunsuz verilmeye başlandığını kaydeden Yeldener, yeni hükümetin kurulmasıyla birlikte telekomünikasyon alt yapısının da en erken bir zamanda yenilenmesini ümit ettiklerini belirtti. TAGS: Suat Yeldener, adsl
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2016 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems