HABER KIBRIS

Mafyanın eline düştü!

30/08/2012
ntvmsnbc

Meksika’da bir uyuşturucu çetesinin işkence ederek çöplüğe attığı köpek hayvanseverler tarafından bakım merkezine götürüldü. Çetenin ön bacaklarını kestiği köpek toplanan yardımlarla tekrar “ayaklandı”.

Mafyanın eline düştü!
ads

Meksika’nın Mexcio City kentinde uyuşturucu satıcısı mafya çetesi bir köpeğe işkence ederek ön bacaklarını kesti.

Talihsiz köpeği perişan halde çöpte bulan hayvanseverler onu hayvan bakım merkezine götürdü. Aradan geçen 1 yıl içinde Lemon pie adlı köpek için 4000 sterlin (yaklaşık 11200 TL) yardım toplandı. Bu parayla Lemon pie’a protez bacak takıldı.

Lemon Pie’ın iyileştirildiği barınağın sahibi Patricia Ruiz Reuters haber ajansına konuşarak şunları söyledi:

“Lemon pie malesef bir uyuşturucu çetesinin eline düşmüş. Genelde insanları kaçırdıkları zaman uyguladıkları işkenceleri onun üzerinde denemişler.

Bize geldiğinde yaraları korkunç vaziyetteydi. Hayvanseverler aralarında yardım topladı ve Lemon Pie’a ABD’den protez bacak getirttik.

Şimdi rahatlıkla sokakta koşup oynayabiliyor.” TAGS: meksika, köpek, uyuşturucu
MANŞETLER

HK DÜNYA

Karadeniz'de tarihi keşif! Hiç bozulmamış halde buldular

HK DÜNYA

Bilim insanlarının su altında tesadüfen ortaya çıkardığı 60 ayrı gemi kalıntısı arasında 2 bin 500 yıllık bir gemi de var. Roma, Bizans ve Osmanlı döneminden kaldığı tahmin edilen gemiler Karadeniz'in dibinde oksijen olmadığı için ilk günkü gibi kalmış, hatta ipler bile çürümemiş. Araştırma ekibi, dünya üzerindeki en güzel su altı gemi ve denizcilik müzelerinden birine ulaştıklarını söylüyor.

© 2016 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems