HABER KIBRIS

Microsoft, Windows Vista'nın fişini çekti!

12/04/2017

Microsoft, Windows Vista'nın fişini çekti!
ads

Microsoft, Windows Vista'ya verdiği desteği sonlandırdı. Bu işletim sistemini kullananlar artık yayınlanan güncellemelerden faydalanamayacak.

Microsoft'un yaklaşık 10 yıl önce piyasaya sürdüğü ve bir türlü beklentiyi karşılayamayan işletim sistemi Windows Vista için yolun sonuna gelindi. 

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, Windows Vista'nın fişini çekti. Şirket, artık bu işletim sistemini desteklemeyecek. 

Başka bir deyişle, bu işletim sistemini kullanmaya devam eden kullanıcılar uzun vadede güncellemelerden mahrum kalacak. 

Windows Vista, güvenlik, işletim sistemi güncellemelerini artık alamayacak. Bu , işletim sistemini tamamen korumasız bırakacak. 

Şirket kullanıcılarını Windows'un son sürümüne geçmeleri yönünde telkin ediyor. Zira en popüler eski sürümlerden biri olan Windows 7 de önümüzdeki yıllarda Windows Vista'nın kaderini paylaşacak. 

WINDOWS 7 DESTEĞİ NE ZAMAN SON BULACAK? 

Yapılan resmi duyuruya göre, Microsoft, Windows 7'ye verdiği desteği 2020 yılının Ocak ayında desteği kesecek.TAGS: Microsoft, Windows Vista
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

iOS 11, iMac Pro, yeni iPad Pro, MacOS High Sierra ve daha fazlası...

HK YAŞAM - TEKNOLOJİ

Bir WWDC etkinliği daha sona erdi. Dünyanın en büyük yazılım geliştirici etkinliği olarak da bilinen ve Apple’ın her yıl düzenlediği World Wide Developer Conference (WWDC) bu yıl da oldukça hareketliydi. Hürriyet olarak bizzat katılımda bulunduğumuz etkinlikte Apple sadece yazılımsal başlıklara değinmekle kalmadı; yepyeni iPad Pro, Mac Pro ve HomePod isimli özel hoparlörlerini de duyurdu. 10 yaşında uygulama yazan Avustralyalı çocuk ise tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İşte WWDC’ye damga vuran Apple’ın yeni sürprizleri…

© 2016 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems