HABER KIBRIS

Özersay: İhtiyaç sadece hükümetin değil, zihniyet de değişmesidir

12/10/2017

Özersay: İhtiyaç sadece hükümetin değil, zihniyet de değişmesidir
ads
ads

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, son 6 aydır sürekli birbirine erken seçim için hodri meydan çeken Meclis’teki siyasi partilere ve vekillere çağrıda bulunarak “bu artık bir samimiyet testidir, bize masal okumayı bırakın ve Pazartesi gününe Meclis’e erken seçim önergenizi getirip, ivedilik aldırıp karar alın” dedi. Özersay “erken seçim, bu yapının çatırdayacağı ve sadece bu hükümetten değil yozlaşmış siyaset düşüncesinde olanların siyaset sahnesinden silineceği bir seçim olacak. Halk artık sabırsızlıkla o günün gelmesini bekliyor” ifadelerini kullandı. HP lideri Özersay “bu ülkede acil ihtiyaç sadece bu hükümetten kurtulmak değil, yozlaşmış zihniyete sahip olan siyasilerin tümünden kurtulmaktır. Halk bunu görüyor ve bunun olması için gereğini yapacak, biz buna yürekten inanıyoruz” dedi.


Özersay’ın dün akşam Hüseyin Özgürgün tarafından erken seçim için yine hodri meydan çekilmesi ertesinde sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar şöyle:
Biz onu bunu bilmeyiz! Yok o hodri meydan çekti, yok öbürüne yanıt verdi!
Bu bir SAMİMİYET testidir. PAZARTESİ, hükümet yahut muhalefet, Meclis’e seçim önergesini getirmeyen ve ivedilik alıp onaylamayan masal okumayı bıraksın. Sahte kabadayılıklarınızdan HERKES bıktı. Daha kaç defa yalan üzerinden siyaset yapacaksınız?
Aralık ayında bu seçim yapılmalıdır. Halkın talebi de aylardır budur.
#KiminiziMAHALLEYEkiminiziMAHKEMEYE

Özgürgün “seçim tarihini söyleyin, biz onaylaylım” demiş bu akşam!
Kaç defa söyleyeceğiz ve siz kaç defa daha sözünüzden döneceksiniz?
Yasanın imkan verdiği EN ERKEN ZAMANDA seçimi yapın, biz hazırız, biz varız!
Bir yıl önce de hazırdık, şimdi de hazırız. Ama bilmenizi istediğimiz bir şey var: HALK bu seçime herkesten çok daha fazla hazırdır, herkes o günün gelmesini bekliyor TAGS: kudret özersay, seçim, halkın partisi, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

Rum kesiminden planlı provokasyon!

HK KIBRIS

KKTC’nin güney sahili açıklarında Türk donanmasının giriş yasağı koyduğu bölgeye ilerleyerek kriz çıkartan İtalyan ENI şirketine ait sondaj gemisinin, planlı bir provokasyonda bulunduğu ortaya çıktı. Rum Enerji Bakanı Yorgos Lakrottipis, rotasını Türk savaş gemilerine çeviren geminin İtalyan kaptanı Marcello Zinnia’ya teşekkür mesajı gönderirken, Rum lider Anastasiadis, olayın görüntülerini AB zirvesine yetiştirerek 27 ülke liderine izletti.

© 2016 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems