HABER KIBRIS

Yaşlanmanın cilde etkilerini azaltabilirsiniz!

Yaşlanma sürecinde birçok faktörün etkili olduğunu belirten uzmanlar, gençlik yıllarında alınacak tedbirler ve yaşam tarzı ile özellikle yılların cilt üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmanın mümkün olduğunu söylüyor.

18/09/2017

Yaşlanmanın cilde etkilerini azaltabilirsiniz!
ads
ads

Çevresel faktörlerin cilde etkilerini azaltmanın, yaşamın doğal bir parçası olan yaşlanmayı yavaşlattığını söyleyen Dr. Gizem Toktaş Geylani, ancak bunun bazı püf noktaları bulunduğunu ifade etti.

Yaşlanmanın, hücrelerin bütün aktivitelerinin yavaşlaması anlamına geldiğini belirten Geylani, "Genetiğimizde yazılı olan çok büyük bir öneme sahip olsa da hücre aktivitelerini daha da yavaşlatan her şey; güneşle ilişkimiz, sigara içip içmediğimiz, spor yapıp yapmadığımız, stres, beslenme alışkanlıklarımız, hava kirliliği gibi dış faktörler de belirleyici. Ancak, süreci nasıl yöneteceğiniz sizin elinizde" dedi.

İŞE GENÇLİK YILLARINDAN BAŞLANMALI

Gençlik yıllarında başlanan sigara, güneş banyoları, kötü beslenme alışkanlıkları ve stres dolu yaşantının olumsuz etkilerinin 30'lu yaşlardan itibaren görülmeye başlandığını kaydeden Dr. Gizem Toktaş Geylani, "Ancak siz ilk gençlik yıllarınızdan başlayarak doğru anti-aging stratejileri benimser, sağlıklı yaşam seçimleri yapar ve etkin bir cilt bakım rutini uygularsanız bunların olumlu etkilerini orta yaşlarda, hatta 60'larınızda bile gözlemleyebilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: cilt, sağlık, besin
MANŞETLER

HK SAĞLIK

Depresyonu düşündüren 9 belirti

HK SAĞLIK

Derin üzüntü, stres, sıkıntı, yaşam şartları, ekonomik sorunlar.... Her insanın hayatı boyunca karşılaşabileceği bu tür problemler, başa çıkılamaz hale geldiğinde ruh sağlığını olumsuz etkiliyor. Ancak üzüntü ve keder halinin günlük aktiviteleri engelleyecek hal alarak, uzun sürmesi ve işlevselliği bozması depresyon gelişiminin belirtisi olabiliyor. Depresyon tanısının koyulabilmesi için ise kişideki bazı özelliklerin sorgulanması gerekiyor.

© 2016 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems