MasterChef Türkiye'de sekizinci önlük sahibini buldu: Babacığım bileziğimi al artık

'MasterChef Türkiye 2022'de ana kadro şekillenmeye devam ediyor. Her gün yapılan yarışmalar sonunda aday isimlerden biri ana kadroya seçilme hakkı kazanıyor. MasterChef, 9 Ağustos Salı akşamı yeni bölümüyle ekranlara geldi. Yarışmada ana kadroya girip sekizinci önlüğü alan belli oldu. İşte en iyi sardalya ve aşureyi yapan yarışmacı...

ads ads ads ads
10/08/2022

ads
ads
MasterChef Türkiye'de sekizinci önlük sahibini buldu: Babacığım bileziğimi al artık

MasterChef Türkiye 2022'nin dün akşam yayınlanan son bölümünde final turunda mücadele eden yarışmacılar arasında ana kadroya girebilmek adına kıyasıya mücadele yaşandı. Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu'nun jüriliğinde gerçekleşen zorlu oyunlarda yarışmacılar tezgah başında tüm hünerlerini gösterdi. 9 Ağustos Salı akşamı yeni bölümüyle izleyici karşısına çıkan MasterChef'te ana kadroya giren sekizinci isim belli oldu.

İLK ETAPTA AŞURE YAPTILAR

Final eleme turu heyecanının ikinci haftasında 15 kişilik yarışmacı adayı, iki aşamadan oluşan final turuna çıktı. Mücadele dolu gecede şefler yarışmacı adaylarından ilk etapta aşure hazırlamalarını istedi.

YARATICILIK TURUNA GEÇTİLER

Şeflerin verdikleri 40 dakikalık süre sonunda yapılan değerlendirme ile ikinci etaba geçen isimler belli oldu. Yaratıcılık turuna geçen yarışmacılar; Rağde, Vural, Rukiye, İbrahim, Erkan ve Fatma Nur oldu.

SARDALYA İLE YARATICI TABAK

Gecenin ikinci ve son etabında ise şefler bu kez yarışmacı adaylarından sardalya ile yaratıcı tabak hazırlamalarını istedi. Bu turda da şefler tabakları hazırlamaları için yarışmacılara verdikleri süreyi duyurdu.

GECENİN BİRİNCİSİ BELLİ OLDU

Süre sonunda uzun bir değerlendirme yapan şefler ikinci turun en başarılı tabağını yapan isimlerin Rukiye, Rağde, Fatma Nur olduğunu açıkladı. Rakiplerinden daha başarılı yemek yapan Fatma Nur ve Rağde finale kaldı. Şeflerin oy birliği ile gecenin birincisi Fatma Nur oldu.

Fatma Nur, “Çok uzun zamandır hem okuyup hem çalıştım. Hayatım boyuncu emekçi, üretici oldum. Çok heyecanlandığımda saçmalıyorum, ustalarıma saygısızlık yapmak istemedim. Umarım bu saatten sonra her şey çok güzel olacak. Babacığım bileziğimi al artık ana kadroya girdim" açıklamasında bulundu.

İŞTE SEÇİLEN İSİMLER...

MasterChef Türkiye 2022 ana kadro seçimleri için final turları geçtiğimiz hafta pazartesi günü başladı. Hafta başından itibaren kadroya katılan isimler; Metin, Gamze, Onur, Çağatay, Şeyma ve Melih olmuştu. Bu hafta ise kadroya giren isimler Büşra ve Fatma Nur olarak seçildi.

Final turu öncesi yarışmacı adaylarına açıklama yapan Somer Şef 16 kişilik yarışmacı adayları arasından her gün bir ismin ana kadroya seçileceğini söyledi. Üçüncü turun altı gün devam edeceğini belirten Somer Şef kazananların balkona çıkıp kadroya garantileyeceğini ifade etti.

10/08/2022 10:44
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: MasterChef Türkiye 
MANŞETLER

HK MAGAZİN

Seray Sever'den babası Tamer Sever'e: Tarifi imkansız bir boşluk her yanımda

HK MAGAZİN

İkiz kızları Sofia ve Alya'yı kucağına alarak ilk kez anne olmanın heyecanını yaşayan Seray Sever, şimdilerde tüm vaktini ailesi ve minik kızlarıyla geçiyor. Zaman zaman ikizleriyle verdiği pozları takipçilerinin beğenisine sunan Sever, son olarak merhum babası Tamer Sever'in doğum gününü kutladı. Babasıyla çekilen bir fotoğrafını takipçileriyle paylaşan ünlü isim, yazdığı satırlarla herkesi duygulandırdı. İşte detaylar...

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.