Albayrak'tan ABD'de çarpıcı sözler

Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ABD'de önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Türkiye hedeflerine adım adım ilerliyor." dedi.

ads
ads
16/04/2019

ads
ads
Albayrak'tan ABD'de çarpıcı sözler

Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ABD'de görüşülen konulara ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Albayrak, ABD'deki görüşmelerine ilişkin olarak "Türkiye’nin ortaya koyduğu performansa bakıldığında gayet başarılı bir süreç oldu." dedi.

BAKAN ALBAYRAK'IN AÇIKLAMALARI ŞÖYLE:

Birçok fonla ve yatırımcıyla görüşmemiz oldu. Bu yatırımcı ziyaretimizin bugüne kadarkiler içerisinde en başarılısı olduğunu düşünüyorum. Her bir yatırımcı toplantısındaki geri dönüşlere baktığımızda 6-7 aylık performansın etkisiyle büyük bir takdir görerek görüşmelere başladık. 7 ay önce Türkiye ekonomisi 3 büyük meydan okumayla karşı karşıya kaldı.

TÜRKİYE'NİN ORTAYA KOYDUĞU PERFORMANSA BAKILDIĞINDA GAYET BAŞARILI BİR SÜREÇ OLDU

Gerek yıl sonu gerek ilk çeyrekteki iyileşmelere, Türkiye’nin ortaya koyduğu performansa bakıldığında gayet başarılı bir süreç oldu. Bugüne kadarki en yoğun katılımlı JP Morgan yatırımcı konferansı oldu. Birçok soruya cevap verdik. Bunun yanında, sorulmayıp da birçok insanın aklında olan sorulara da yanıt verdiğimiz etkin bir JP Morgan yatırımcı toplantısı oldu. Açıkçası Türkiye yeni ekonomi programı döneminde büyük meydan okumalardan başarıyla çıktığı bir performans ortaya koyuyor. Türkiye’nin küresel ekosistemde maruz kaldığı medyatik algı süreçleri bugünün meselesi değil. 2013 mayıs ayından itibaren başlayan ama siyasi ama ekonomik ama bölgesel ama konjonktürel…

TÜRKİYE HEDEFLERİNE ADIM ADIM İLERLİYOR

Biz bu süreçlerden önemli dersler çıkarıp kırılganlıkları elemine ederek, güçlü bir performans ortaya koymak zorundayız. Ben o açıdan çok rahat hissediyorum. Türkiye adım adım hedeflerine ilerliyor. Her zaman Türkiye dostu, destekçisi kişiler ve kurumlar olduğu gibi Türkiye karşıtı olanlar da var. Türkiye’yi sevenler olduğu kadar ve rahatsız olanlar da olacak. Türkiye, bilgi kirliliği ve dezenformasyona karşı tıkır tıkır işleyen bir sistemin oluşturulmasına doğru ilerliyor.

16/04/2019 15:11
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Albayrak’tan, ABD’de, çarpıcı, sözler, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.