Atakan: Ülkede yaşamayı mümkün kılacak tek bir adım atılmadı

ads ads ads
24/06/2021

ads
ads
ads
Atakan: Ülkede yaşamayı mümkün kılacak tek bir adım atılmadı

Halkın Partisi Lefkoşa Milletvekili Tolga Atakan da “Vaka-i Vakvakiye ve Mevcut Azınlık Ahvali” ile ilgili güncel konuşma yaptı. 

Atakan, tarihten dersler çıkarmanın çok değerli olduğunu söyleyerek, geçmişte Vaka-i Vakvakiye döneminde yaşananları özetledi.

Gelirlerin sürekli düştüğünü, bütçenin yüzde 25’ini kapsayan TC’den gelmesi öngörülen rakamlarla ilgili kimsenin kesin bir bilgi veremediğini hatırlatan Atakan, ülkede yaşamayı mümkün kılacak tek bir adım atılmadığını söyledi.

Atakan, hükümetin istihdam icraatlarıyla ilgili detaylı bilgi vererek, “Kurultay yaklaşırken partinin zeminin sağlamlaştırılması en önemlisi” dedi.

Ülkenin umut verici adımlara en çok ihtiyaç duyulan bir zamanda sadece zam yaptığını dile getiren Atakan, hiçbir sektör için planlama yapılmadığını ifade ederek, eğitim, sağlık ve turizm konusunda hiç sorun yokmuş gibi davranılmasını eleştirdi.

Atakan, ülke yönetimin siyasi kontrolden çıktığını, neredeyse idarenin devredildiğini söyleyerek, 6 ayda ülkeye yıkım harici bir şey sağlanmadığını belirtti.

Hükümetin, yaptığı göstermelik işlerle çok çalışırmış yanılsaması yaratarak halkla dalga geçtiğini ileri süren Atakan, Meclisin tatile girmesiyle Başbakan’ın hangi milletvekili benden ne isteyecek, nisap sağlanacak mı gibi dertlerinden kurtulacağı için sevinçli olduğunu dile getirdi.

Atakan, “Gözleri var görmezler kulakları var duymazlar gafletleri de bundandır” diyerek konuşmasını bitirdi.

24/06/2021 17:16
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: tolga atakan, kktc, meclis
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.