Bertuğ Topal: Haber Kıbrıs'ın 14'üncü yılı ve sizler varsanız, bizler varız...

ads ads ads ads ads
19/06/2024

ads
Bertuğ Topal: Haber Kıbrıs'ın 14'üncü yılı ve sizler varsanız, bizler varız...

 

Haber Kıbrıs Dijital Grup Genel Müdür Yardımcısı ve Yazı İşleri Müdürü Bertuğ Topal:

Herkese güzel bir bayram gününden merhabalar. Haber Kıbrıs'ta aslında benim yazı yazmama alışık değil okuyucular, daha çok haber kısmında yer alan biri olarak Haber Kıbrıs'ın 14'üncü yıldönümünde bir yazı kaleme alma düşüncesine girdim.

2018 yılında Hüseyin Ekmekçi abim ile bana göre çok cesursa bir adım atarak geleneksel medyadan Haber Kıbrıs ile dijital medyaya geçiş yaptık.

Neyi cesurca dediğinizi duyar gibiyim ancak 2018 yılında ülkede ne yüzlerce internet sitesi ne de onlarca Web TV vardı. Toplasanız iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar gerçek anlamda bu işi yapan site ve tek tük yine kendimizin içerisinde bulunduğu Web TV'ler mevcuttu.

Bir çok insan "nasıl yani gazete satmadan sadece reklam ile bu işi yapacaksınız?" diye sorular soruyordu. İnandık, yatırım yaptık çevremizdekileri inandırdık. Hüseyin abinin öngörüsünün ne kadar doğru olduğunu aslında 1-2 sene sonra pandeminin ortaya çıkması ile       görecektik.

Teknoloji ile ilgili tüm uzmanlar geleneksel medyadan yeni medyaya geçişin 10 yıl içerisinden olmasını beklerken dünyayı pandemi vurunca 10 yıldaki değişim ve dönüşüm 2 yılda gerçekleşmiş oldu.

İşte tam da bu dönüşümde ülkemizdeki haber anlamındaki amiral gemisi Haber Kıbrıs oldu. İnsanların evlerinden çıkamadığı ve tek haber alma kaynaklarının internet siteleri, web tv ve sosyal medya olduğu yerde dönüşüm Haber Kıbrıs'ın liderliğinde gerçekleşti.

Haber Kıbrıs,2010'dan beridir doğru, hızlı ve güvenilir bilgi ile bugünlere geldi. Ne birine operasyon çekileceğinde kirli ortaklıkların içerisinden bulundu, ne de birinin sesi oldu.

Halktan aldığı destek ile 14 yıldır, kendi kendini çevirme mottosu ile ilerliyor.

Ülkede son dönemde oluşan bu internet sitesi furyasından ayrı bir yerde, 13 personeli ile tek adam değil ekip işi olarak yoluna devam eden, gerçekten üretme arzusundan başka hiç bir niyeti olmayan insanlar topluluğu olarak 14 yıldır yayın hayatına devam ediyor Haber Kıbrıs.

Başta müdürümüz demiyorum çünkü hiçbir zaman bize müdürlük yapmayan yol göstericimiz, abimiz Genel yayın Yönetmenimiz Hüseyin Ekmekçi'ye teşekkürü bir borç bilirim. Her zaman beraber yürümeye devam!

Ve tabi Haber Kıbrıs ekibi. Belki büyük televizyonlar gibi 40-50 kişi değiliz ama 40-50 kişilik özveriyle işimizi yapıyoruz.

İrfan Gündüzler, Yağmur Düşer, Bahadır Ayna, Gülten Sezgin, Arzu Gündüzler, Mustafa Seymen, Feride Tilki, Madalin Özgüler. Hepsine 2-3 kişilik çalışıp Haber Kıbrıs'ın bu ülkenin en iyi haber sitesi ve web TV'si olmasında büyük emekler verdiği için minnettarım.

Spor bölümü... Ogün Genç Kaçmaz, Songuç Kürşad abilerim gece gündüz demeden yıllardır çok önemli bir boşluğu doldurarak Haber Kıbrıs Spor'u yarattılar.

Levent Kutay abim 6 aydır beraber çalışma şansı bulduğum ancak yıllardır sektörden tanıdığım... Enerjisi, haber aşkı, hızı gençlere çok şey öğretiyor iyi ki bizimle..

Evet yazının sonuna gelirken ülkedeki en büyük Facebook Haber Sayfası, ülkedeki bir günde en fazla giriş yapılan internet sitesi ve daha bir çok en en en gidiyor. Durup buralarda onları sıralamayım çünkü zaten okurlarımız bunu biliyor.

En büyük teşekkürü 14 yıldır takip ederek bizi geliştiren, uyarıları ve yorumları ile bize kattıklarınız için siz okuyucu ve izleyicilerimize de çok teşekkür ediyoruz.

Aynı heyecan ve güvenilirlikle iyi ki varsın HABER KIBRIS nice senelere...

Haber Kıbrıs'ı okumaya ve izlemeye devam edin! Unutmayın ki sizler varsanız bizler varız!

 

19/06/2024 09:48
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Bertuğ Topal, haber kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.