Erhan Arıklı'dan Talip Atalay'a: 'Partide Siz Yokken, Bertan ve Arkadaşları Buradaydı'

Yeniden Doğuş Partisi'nin (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, partinin Genel Sekreteri Prof. Dr. Talip Atalay'a verdiği yanıtta sert ifadeler kullandı

ads ads ads ads
19/04/2024

ads
Erhan Arıklı'dan Talip Atalay'a: 'Partide Siz Yokken, Bertan ve Arkadaşları Buradaydı'

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, eski partililerin YDP'ye geri dönüşünü eleştiren Talip  sert cevaplar verdi.

Arıklı, Talip Atalay'ın televizyon programlarında dile getirdiği iddialara yanıt verirken, YDP içerisindeki kurultay ve parti meclisi kararlarını açıkladı. Ayrıca, Arıklı, Zaroğlu'nun eve gönderilen kişiler tarafından ikna edilmeye çalışıldığını ve bu girişimin başarısız olması üzerine yapılan tehditleri de dile getirdi. Arıklı, partideki karışıklığı önlemek amacıyla Tüzük Kurultayı'nı erteleyeceğini duyurdu.

Erhan Arıklı'nın paylaşımı şöyle:

"BAK TALİP HOCA (2)

Çıktığın TV programlarında Bertan Zaroğlu ve arkadaşlarının YDP ye geri dönmelerinden memnun olduğunu söylüyor ve ardından "Niye şimdi?" diye imalı imalı soruyorsun.

Hatta bugün kü TV Programında daha da ileri gidiyor, benim sıkıştığım için Bertan Zaroğlu'nu şimdi Partiye getirmeye çalıştığımı iddia ediyorsun.

Oysa ben, gerek MYK ve gerekse Parti Meclisi toplantılarında, Bertan Zaroğlu ve arkadaşlarının bu Kurultayda oy kullanmayacaklarını defalarca dile getirdim. Buna rağmen üyelerimizi ve kamuoyunu yanlış bilgilendiriyorsun.

O da yetmiyor, Bertan Zaroğlu'nun evine adam gönderiyor ve saatlerce yalvararak destek istiyorsun. İkna olmayınca 20 Nisan'da yapacağımız Tüzük Kurultayını mahkemeye taşımakla tehdit ettiriyorsun.

Bak Talip Hoca,

Madem öyle, kafan rahat olsun diye yarın ki Tüzük Kurultayını 28 Nisan'daki Kurultayımızdan sonraya erteleyeceğiz. Böylece sizin bu parti içerisinde karışıklık yaratmanıza, kafaları karıştırmanıza uğrayacağınız mağlubiyete kılıf hazırlamanıza izin vermeyeceğiz.

Sana demiştim; Sen ve yanındaki birçok kişi bu partide yokken, Bertan ve arkadaşları bu partide idi.

Lütfen işine bak Kardeşim."

 

19/04/2024 14:16
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: erhan arıklı
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.