Işık Kitabevi “Kitap Günleri” Bugün Başlıyor

Işık Kitabevi’nin bu yıl “Kitap Günleri” formatında yapılacağı etkinlik bugün başlıyor. 

ads ads ads ads
30/08/2021

ads
ads
ads
Işık Kitabevi “Kitap Günleri” Bugün Başlıyor

Işık Kitabevi’nin bu yıl “Kitap Günleri” formatında yapılacağı etkinlik bugün başlıyor. 

Işık Kitabevi’nin, Lefkoşa Işık Kitabevi terasında düzenleyeceğini duyurduğu “Kitap Günleri” bugün başlayıp, 11 Eylül’de sona erecek.

Kitabevinden yapılan açıklamada, pandeminin boyutu dikkate alınarak, geniş kapsamlı bir “33’üncü Kitap Fuarı” yerine, daha dar kapsamlı “Kitap Günleri” etkinliği düzenleme kararı alındığı, belirlenen tarihler arasında çeşitli etkinlikler düzenleneceği ve kitaplarda indirim olacağı ifade edildi.

ONUR ÖDÜLLERİ DOKTOR VE HEMŞİRELERİN

Açıklamada, fuar kapsamında verilen Onur Ödülü’nün bu yıl toplum sağlığı alanında ağır sorumluluk üslenen tüm doktorlar adına Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği’ne ve yüksek risk altında çalışan hemşireler adına Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği’ne verileceği,  Kıbrıs Sanatçı ve Yazarlar Birliği ile ortak verilen “Edebiyat Hizmet Ödülleri’nin” ise yazar Özden Selenge ve şair - öykücü M. Kansu’ya verileceği belirtildi.

3 PANEL

Ödül töreninin pandemi koşullarında sınırlı sayıda katılma gerçekleştiği vurgulanan açıklamada, kitap günleri boyunca siyasal gelişmeler ve pandeminin farklı boyutlarını konu alan 3 farklı panelin de düzenleneceği kaydedildi.

Tüm panellerin saat 20.00’de başlayacağı “Kitap Günleri” programı şöyle:

“30 Ağustos: Onur ve Edebiyat hizmet Ödülleri’nin takdim edilmesi, müzik dinletisi (Ezgi Bertiz, Nilay Derviş, Hasan Rahvancıoğlu, Sude Koç, Yena Hacışevki)

2 Eylül: Panel: Küreselden Yerele Pandemi Yönetimi (Konuşmacılar: Özlem Gürkut, Sıla Usar, Jale Refik Rogers, Mertkan Hamit)

6 Eylül: Panel: Kıbrıslı Türkler Kayıp Özne mi? - KKTC-TC İlişkileri (Moderatör: İlksoy Asım, Konuşmacılar: Ali Baturay, Yonca Özdemir, Berkan Tokar)

9 Eylül: Panel: Pandemide Eğitim Nereye? (Konuşmacılar: Ahmet Güneyli, Mehmet Hasgüler, Burak Maviş)”

30/08/2021 11:36
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Işık Kitabevi, Kitap Günleri
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.