Kupayı Fikri Ataoğlu verdi

ads ads ads ads
28/07/2021

ads
ads
ads
Kupayı Fikri Ataoğlu verdi

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye Jokey Kulübü’nün her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Koşusu”nun kupa törenine katılarak, birinci gelen yarışmacıya kupasını takdim etti.

Bakan Ataoğlu İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, her yıl bu anlamlı organizasyonun düzenlenmesine öncülük eden Türkiye Jokey Kulübüne ve Başkan Serdal Adalı’ya teşekkür ederek, yarışmanın iki ülke arasındaki bağların daha sıkı sarılmasına neden olduğunu söyledi. 

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Ataoğlu, ata sporu olan at yarışlarını izlemenin keyif verici olduğunu ifade edere, pandemi süresince yapılabilen en sağlıklı sporlardan olan atbinmenin daha fazla tercih edilmesi gerektiğini belirtti.

Yıllardır ambargolar altında ezilen Kıbrıs Türk sporunun haksız izaloslar karşısında mağdur olduğunu söyleyen Ataoğlu, Kıbrıs Türk sporcularına fırsat verilmesi halinde her zaman başarılı sonuçlar aldıklarını ifade etti.

1985 yılından itibaren düzenlenmeye başlanan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Koşusu’nun KKTC için ayrı bir önemi olduğunu belirten Ataoğlu yarışmada dereceye giren tüm sporcuları da tebrik etti.

28/07/2021 22:20
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Fikri Ataoğlu
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.