HABER KIBRIS

Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nden Fırat Oca açıklaması

ads
19/03/2017

Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nden Fırat Oca açıklaması
ads

Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doktor Ali Özyılkan, geçen hafta hayata veda eden 12 yaşındaki Fırat Oca’nın ölümüyle ilgili yapılan suçlamalara yanıt verdi.

Özyılkan, “Oca’nın Tıp Bayramı nedeniyle Hastanede hekim olmadığı için öldü” iddalarının doğru olmadığını söyledi.

Özyılkan, “değil 14 Mart Tıp bayramında , yılbaşı dahil her türlü resmi tatilde, hastanemizde en az 12 hekim nöbet tutmaktadır. Bu nedenle hastanın, hele hele böylesine acil bir hastanın hekimsiz kalması mümkün değildir” dedi.

Özyılkan yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu vakada da gelişmelerin aynen Mağusa Devlet Hastanesi Başhekimi’nin açıkladığı gibi olduğunu belirterek “ hasta hastanemize geldiği anda hemen ilk tedavisi yapılmış ancak yoğun bakımda yer olmadığı için yine ambulansla Çocuk hastalıkları Kliniği Şefi Dr Çiğdem Bakkaloğlu ve Acil sorumlusu Dr Naciye Nami refakatinde Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne sevki gerçekleştirilmiştir.”dedi.

Olayla ilgili tüm kayıt ve video görüntülerinin kamu oyuna açık olduğuna işaret eden Özyılkan, “İsteyen istediği zaman inceleyebiir. Söz konusu medya kurumlarının halkımıza doğru bilgi aktarma adına bu konularda daha hassas olmalarını özellikle rica ederiz” ifadelerini kullandı.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Adil Özyılkan, Fırat Oca
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems