Tolga Ahmet Raşit: Aziz dayı bir tarihti ve fabrikanın kurucusuyum demekle çok haklıydı

ARUN Direktörü Tolga Ahmet Raşit,  62 yılın teşekkür plaketini Aziz Sakallı’ya takdim etti.

ads
ads
17/10/2020
HK

ads
Tolga Ahmet Raşit: Aziz dayı bir tarihti ve fabrikanın kurucusuyum demekle çok haklıydı

ARUN Direktörü Tolga Ahmet Raşit,  62 yılın teşekkür plaketini Aziz Sakallı’ya takdim etti. Aziz Sakallı, 1958 yılında fabrikanın inşasında çalışmıştı, daha sonra ise  Arun kurucusu Mustafa Ahmet Raşit kendisini çok çalışkan bulduğu için makinaların montajında ve en son da baş teknisyen olarak çalışmıştı. ARUN Direktörü Tolga Ahmet Raşit, Aziz Sakallı’ya vefa ziyareti gerçekleştirerek 62 yılın teşekkür plaketini takdim etti.

“Arun tabelasının yeniden takıldığını görünce çok duygulandım”

Aziz Sakallı ile tanışma anını anlatan, Tolga Ahmet Raşit, ““Arun'un kurucusu geldi sizinle görüşmek istiyor” dedi personelim. Şaşırdım bir an. Çok seneler önce Arun'u kuran rahmetlik dedem Mustafa Ahmet Raşit'di. Bu yüzden gelen kişiyi çok merak edip “Bekletmeyin hemen gelsin” dedim. Kapıyı açtığımda gözleri yaşlı bir amcayla karşılaştım. Aşağıda personele söylediği şeyi bana da tekrarladı. “Ben Arun’un fabrikasının kurucularından Aziz” “Çok memnun oldum buyurun oturun” dedim. Yerine otururken gözyaşlarının yanaklarından iyice süzüldüğünü fark ettim. “Kusura bakma, buraları görünce ve özellikle Arun tabelasının yeniden takıldığını görünce çok duygulandım”dedi. O an tüylerim diken diken oldu.” İfadelerini kullandı.

“Aziz dayı 1958 yılında fabrikanın inşaatında çalışmıştı”

Tolga Ahmet Raşit, Aziz Sakıllı’nın eski günlerini anlattığını ve çok duygulandığını söyleyerek açıklamasının tamamında şu ifadeleri kullandı: “Aziz dayı 1958 yılında fabrikanın inşaatında çalışmıştı. Binanın inşaatı bitince İtalya'dan gelen makinelerin takılmasında da başrol oynamıştı. Tüm makinalar takıldıktan, fabrika devreye girdikten sonra da Aziz dayı ilk teknisyen olarak fabrikada çalışmaya devam etmişti. O an anlamıştım, Aziz dayı bir tarihti ve fabrikanın kurucusuyum demekle çok haklıydı. Aziz dayı saatlerce eski günleri anlattı. Büyük mutlulukla ve heyecanla onu dinledim. En son gitmeden fabrikayı gezmek istedi. Kendi kurduğu fabrikayı gezerken çok daha duygulandığını hissettim. Çok uzun senelerdir görmediği evini ziyaret eder gibiydi Aziz dayı. Elveda ederken “fabrikamıza iyi bak” dedi bana. “Söz veririm iyi bakacağım” dedim. O giderken 60 yıllık bir tarih geçti sanki gözümün önünden. Arun fabrikası Aziz dayınındır, tüm Kıbrıs Türk halkınındır ve onu yaşatmak onurlu bir görevdir benim için”

17/10/2020 14:06
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: ARUN Direktörü Tolga Ahmet Raşit,   aziz sakallı
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.