Ülkemizin genç girişimcisi Olgun Güvenlier, İzmir’den mutlu döndü…

ads ads ads
16/05/2022

ads
ads
Ülkemizin genç girişimcisi Olgun Güvenlier, İzmir’den mutlu döndü…

   Çiftlikdüzü Üretim Çiftliği Direktörü, genç girişimci Olgun Güvenlier, İzmir’deki “Kıbrıs ürünleri” etkinliğinde “Çiftlikdüzü Mandıra Şarküteri” ürünlerinin büyük ilgi gördüğünü belirterek, “kabuğumuzdan çıkıp normalden biraz daha fazla çalışarak varamayacağımız nokta yok. Yeter ki ürettiğimiz her neyse ona sonuna kadar inanalım” dedi.

    Güvenlier, Çiftlikdüzü Mandıra Şarküteri’nin “Helik Peyniri”, “Kıbrıs Pastırması” ve “Samerella” ile etkinliğe katılım gösterdiğini belirterek, ürünlerin çok beğenildiğini ama en büyük ilgiyi helik peynirinin gördüğünü söyledi.

   İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 13 Mayıs’ta Kıbrıs Cittaslow Belediyeleri ile ortak düzenlediği “İzmir Kıbrıs Günleri” etkinliğine Kıbrıs'tan 5 belediye ve 60 üretici katıldı. Düzenlenen dev etkinlikte kültürümüzü tanıtmanın yanı sıra yöresel Kıbrıs ürünlerimiz de pazarlandı.

    Etkinliğe Kıbrıs'tan katılan 60 üretici el yapımı bikladan, çeşitli macunlara, şeftali kebabından üzüm sucuklarına kadar çok geniş yelpazede yer alan ürünleri satışa sundu.

   Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan'ın özel daveti ile etkinliğe katılan Çiftlikdüzü Mandıra Şarküteri ise “Helik Peyniri”, “Kıbrıs Pastırması” ve “Samerella” ile etkinliğe katılım gösterdi.

   Olgun Güvenlier,’in verdiği bilgiye göre, götürülen ürünlerin tümü daha etkinlik son bulmadan tükendi. Özellikle “Helik Peyniri”nin çok beğenildiği etkinlikte İzmirliler, genel olarak Kıbrıs'a ait sadece hellimi bildiklerini, helik diye bir peynirle ilk defa karşılaştıkları yorumunu yaptı. Böylece “Helik Peyniri”nin kültür unsurları içerisinde kuvvetli bir yere sahip olduğu kanıtlanmış oldu.

   Olgun Güvenlier, etkinlikle ilgili şu bilgileri verdi:

   “Bu ülkenin genç bir girişimcisi olarak etkinlikte edindiğim tecrübe göstermiştir ki; kabuğumuzdan çıkıp normalden biraz daha fazla çalışarak varamayacağımız nokta yok. Yeter ki ürettiğimiz her neyse ona sonuna kadar inanalım. İnançlı olduğumuz sürece doğru insanlar da illa ki sizi bulacaktır. Etkinlikte, özellikle bu peyniri görmek için standımızı ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer'in de söylediği gibi 'kültüre sahip çıkmak, ülkene sahip çıkmaktır.' Çeşitli girişimlerle bu tarz etkinlikler devam edecek ve her şeye rağmen bu ülkeye inan üreticiler ulaşabildikleri her yerde ülkemizi tanıtmaya devam edecektir.”

 

 

16/05/2022 13:41
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Olgun Güvenlier, İzmir
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.