Yenal Senin açıkladı: HP’nin dahil olduğu koalisyonlarda neler yapıldı...

ads
14/09/2019

ads
ads
Yenal Senin açıkladı: HP’nin dahil olduğu koalisyonlarda neler yapıldı...

Halkın Partisi (HP) Genel Sekreteri Yenal Senin, yapılan icraat ve çalışmaların zaman içinde unutulduğuna dikkat çekerek ara ara sosyal medyadan bilgilendirme yapacağını duyurdu.

Yenal Senin, asayiş ve güvenlik konularında Halkın Partisi'nin dahil olduğu koalisyonlarda neler yapıldığını yazdı.

İşte Yenal Senin’in paylaşımı:

Geçtiğimiz hafta sosyal medya üzerinden yazdığım gönderiden sonra insanlardan çok sayıda mesaj, destek ve tavsiyeler aldım. Zaman içinde bazı icraat ve yapılan çalışmalar unutuluyor, bazen de gözden kaçabiliyor. Bu nedenle ara ara bilgilendirmenin iyi olacağını düşünüyorum.

Bugün yıllardır eleştirilen, kimilerince tabu olarak görülen asayiş ve güvenlik konularında Halkın Partisi'nin dahil olduğu koalisyonlarda neler yapıldı onlara bakalım:

1- Ellenemez, gücünüz yetmez denilen sınır kapılarındaki denetimi arttırarak 19 aylık dönemde yaklaşık 7500 kişi ülkeye alınmadı

2- İçişleri Bakanlığı'nın geçtiğimiz ay hazırladığı ikamet ve vizeler tüzüğü ile ülkeye çeşitli amaçlarla gelen kişilerin mercek altına alınması, hani "elini kolunu sallayan" diye tabir edilen olayın tarihe gömülmesini sağladık.

3- Dışişleri Bakanlığı'nın girişimleri ile Güney komşumuzla suçluları  takası sağlandı.

4- Son dönemde öğrenci adı altında ülkemize gelip farklı suçlara karışan kişileri önlemek için KKTC 'de bulunan TÜM öğrenciler kayıt altına alındı. Zaten bunun artılarını hissetmeye başladık

5- İç güvenliğe yönelik Kent Güvenlik Yasası ile MOBESE sayesinde sokaklarda gerçekleşme ihtimali olan suçların önüne geçilecek. Aranıp da bulunamayan suçluların yakalanması çok daha kolay olacak

6- Polis güçlerindeki yetersiz personel sayısı sorununu gidermek için 100 polis istihdamına çıkılıyor.

7- Polis mensubu çalışanlarımız sivil kimlik alması sağlandı

8- Polisimizle ortaklaşa hareket edilerek son 6 ayda yüzlerce kaçak tespit edilip, sınır dışı edildi

9- Sınır kapılarında görev yapan sivil hizmet görevlileri'nin çalışma koşullarının iyileştirilmesi için adım atıldı. Ek tahsisat sağlandı. Ek 40 kişilik münhale çıkıldı.

İşin özeti: Kimilerince siyasi malzeme olarak kullanılan, kimilerince tabu görülen konularda ortaya İRADE koyan, kararlı duruş sergileyen, sözdeki lafları fiiliyata döken, yapılmayanı yapan bir hükümet performansı, gailesi MEMLEKET olan bir duruş.

Herkese iyi bir hafta sonu dilerim.

14/09/2019 10:32
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: yenal senin, halkın partisi, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.