Yücetürk: 13 yıldır devlete hiçbir engellinin istihdam edilmedi

Yücetürk, Engelliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde Harmancı’yı ziyaret etti.

ads
ads
16/05/2019

ads
ads
Yücetürk: 13 yıldır devlete hiçbir engellinin istihdam edilmedi

Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Başkanı Derviş Yücetürk, Engelliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı’yı ziyaret etti.

LTB’den yapılan açıklamaya göre, Yücetürk, görüşmede yaptığı konuşmada, Engellileri Koruma, Rehabilite ve İstihdam Yasası’nın öngördüğü adımların atılmadığını ve 13 yıldır devlete hiçbir engellinin istihdam edilmediğini belirterek, 660 kişinin iş beklediğini iddia etti. Yücetürk ayrıca Harmancı’ya engellilerin sorunlarını içeren bir dosya sundu. 

Mehmet Harmancı ise belediye olarak özel gereksinimli bireylerin yanında olduklarını ve Engellemeyen Lefkoşa Birimi tarafından özel gereksinimli bireylere yönelik ulaşım, sosyal yaşama katılım, kuaför-berber-bakım hizmetleri, satranç kursları ve halk dansları gibi eğitim imkanı sağlandığını kaydetti.

Özel gereksinimli bireylere randevu sistemiyle hizmet verecek merkez için çalışmaların sürdüğünü kaydeden Harmancı, bu yıl içerisinde merkezi faaliyete geçirmeyi hedeflediklerini belirtti. 

16/05/2019 11:00
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Yücetürk, haber, kıbrıs, , 13, yıldır, devlete, hiçbir, engellinin, istihdam, edilmedi
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.