1. Kıbrıs Kültürü Şöleni yapıldı

Güzelyurt Özgürlük İlkokulu ile Barış İlkokulu’nun birlikte organize ettiği, ‘1. Kıbrıs Kültürü Şöleni’ yapıldı.

ads ads ads ads
07/11/2022

ads
1. Kıbrıs Kültürü Şöleni yapıldı

Güzelyurt Özgürlük İlkokulu ile Barış İlkokulu’nun birlikte organize ettiği, ‘1. Kıbrıs Kültürü Şöleni’ yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Kültür Dairesi himayelerinde gerçekleştirilen etkinlik Güzelyurt Özgürlük İlkokulu bahçesinde yer aldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Güzelyurt Özgürlük İlkokulu Müdürü Halil Mahmutoğlu, çocuklara ülkemizin kültür özelliklerini anlatmak ve onların bu kültürel değerleri kazanmasını sağlamak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerine vurgu yaparak, kültürünü bilmeyen toplumların yok olmaya mahkum olduğunu söyledi.

Barış İlkokulu Müdürü Filiz Ustam da çocukların küçük yaştan itibareen külütr değerlerini öğrenmesine büyük önem verdiklerini kaydederek, etkinliğe katılan herkese teşekkür etti.

Kültür Dairesi Müdürü Şirin Zaimağaoğlu da böyle bir organizsyonun çocukların kültürümüzü öğrenmesi adına önemli olduğunu belirterek, bu konuya katkı koyan tüm öğretmenleri kutladı.

Konuşmaların ardından öğrenciler Kıbrıs şarkılarından dinletiler sundular.

Etkinlikte ayrıca halk dansları ve kına gecesi, yerli sanatçılardan canlandırmalar, kıyafet defileleri, mani atışmaları gibi gösteriler sunuldu.

Okul avlusunda kurulan standlarda ise Kıbrıs kültürüne ait hellim, gullirikya, şeftali kebabı, herse gibi ürünlerin yapımı gerçekleştirildi.

07/11/2022 09:19
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.