Coldplay albüm haberini mektupla, şarkı listesini gazete ilanıyla verdi

Yeni albüm çıkaracaklarını bir hayranına yazdığı mektupla duyuran İngiliz rock grubu Coldplay, bu kez de şarkı listesini yerel bir gazeteye verdiği ilanla paylaştı

ads
ads
24/10/2019

ads ads
Coldplay albüm haberini mektupla, şarkı listesini gazete ilanıyla verdi

Dört yıl aradan sonra ‘Everyday Life’ adını verdikleri bir albüm çıkarmaya hazırlanan Colplay, Kuzey Galler’de yayın yapan Daily Post gazetesine bir ilan vererek, şarkı listesini paylaştı. Grubun neden bu gazeteyi seçtiği ise baş gitaristi Jonny Buckland’ın mesajıyla anlaşıldı. Kuzey Galler’de Flintshire’da büyümüş olan Buckland, grubun resmi Twitter hesabından bir mesaj paylaşarak geçmişte bir tatil döneminde Daily Post’ta çalıştığını söyledi. Buckland, “Bir defasında Daily Post’ta bir tatil işim vardı, satılık evlerin fotoğraflarını yerleştiriyordum. Bu konuda çok iyi değildim” ifadelerini kullandı.

EDİTÖR GELEN TELEFONLA FARK ETMİŞ

Gazetenin editörü Andy Campbell ise ilanın farkında olmadığını söyledi. BBC Radyo’ya konuşan Campbell, gelen bir telefon üzerine ilanın yayımlandığını gördüklerini belirtti. Campbell, “Belki plak firmasından biri ya da belki Jonny Buckland’ın kendisi gazetenin reklam servisini aradı ve ilanı verdi” dedi. Campbell, “Dürüst olmak gerekirse, herkesin albümlerini ve şarkı listesini konuşması adına Coldplay’ın yaptığı harika bir pazarlamanın parçası” ifadelerini kullandı.

ALBÜMÜ MEKTUPLA DUYURDULAR

Coldplay albüm anonsu için de farklı bir strateji izlemiş ve bir hayranlarına, “İki bölümden oluşacak yeni albümümüz 22 Kasım’da piyasada olacak. Sunrise ve Sunset isimlerini vereceğiz” şeklinde mektup yazmışlardı. Grubun dört üyesinin de imzasını taşıyan mektubu alan Lena Tayara, ilk başta ‘işletildiğini sandığını’ söylemişti.

24/10/2019 13:47
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: haber, kıbrıs, coldplay, albüm
MANŞETLER

HK EĞLENCE DÜNYASI

Şahan Gökbakar'dan Recep İvedik 6 yanıtı: Leş kargaları saldırmaya başladı

HK MAGAZİN - EĞLENCE DÜNYASI

Şahan Gökbakar, yeni filmi Recep İvedi 6’ya karşı başlatılan sosyal medya kampanyasına yanıt verdi. Filme gitmeme tavsiyersinde bulunan kampanyaya karşı Gökbakar, “Leş kargaları saldırmaya başladı” dedi.r, yeni filmi Recep İvedi 6’ya karşı başlatılan sosyal medya kampanyasına yanıt verdi. Filme gitmeme tavsiyersinde bulunan kampanyaya karşı Gökbakar, “Leş kargaları saldırmaya başladı” dedi

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.