HABER KIBRIS

Otelciler Birliği elektrik zammına isyan etti!

ads
11/07/2018

Otelciler Birliği elektrik zammına isyan etti!

KITOB'un Elektrik Zammı ile ilgili açıklamada bulundu.Açıklamada,Her Platformda Turizmin Lokomotif sektör olduğu ve ülke ekonomisi için ne kadar önemli olduğunu belirten KITOB, Sektörün en büyük sermayesi olan, en önemli paydaşlarından “Otelcilik Sektörü” ’nün iyi hizmet vermesi, sektörün devamı için ülkemiz adına büyük önem taşıdığına vurgu yaparak,son zamanlarda yükselen girdi maliyetleri, otellerimn iyi hizmet vermesi bir tarafa, ayakta durmalarını zorlaştırdığını belirtti.

KITOB, otel girdi maliyetlerinden en yüksek ikinci kalemi olan elektriğe Mayıs ayında yapılan %15’lik zammı henüz hazmetmemişken, 10 Temmuz itibarı ile %31’lik bir zam daha yapılması, toplamda %50’yi bulduğunu ve turizm sektöründe önceden fiyatlar belirlenip sezon başlamadan anlaşmalar yapıldığını belirterek,fiyatlarla oynamanın imkânsız olduğu, sezonun tam ortasında, bu oranda bir zamla, tesislerimiz değil kar edemeyeceği gibi kapılarını kapatmak zorunda kalacak söyledii. KITOB Bu zamla birlikte,  sadece bu yıl değil önümüzdeki yıllar içinde de turizm sektörünün telafisi olmayacak şekilde zarar görüceği ve turizmin sonunun getirileceğine dikkat çekti.

Tüm Dünyada ekonomik krizlerde devlet turizme destek verirken ,ülkemizde bu durumun tam tersi olduğunu ve baltalanmaya çalışıldığı belirtildi. 

KITOB hükümete seslenerek;   “Dünya ile yarışan bu sektör; dolulukların hızla düştüğü, ulaşımın çok güç ve pahalı olduğu,  arzın gitgide azaldığı, ambargolar altındaki ülkemizde, son elektrik darbesiyle nasıl ayakta duracaktır?”  dedi.

Sektörün devamlılığı için acilen bu zammın geri alınması gerektiğini belirten KITOB , "Aksi takdirde tesisler faturalarını ödeyemeyecek, elektriklerinin kesilme tehlikesi ile karşı karşıya kalacaktır.  "uyarısında bulundu

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Otelciler Birliği, elektrik zammı
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems