17 bin kişi havaalanında mahsur kaldı

Japonya’nın başkenti Tokyo ve Narita Havaalanı’nı birbirine bağlayan ulaşım hatlarının tayfunda zarar görmesi nedeniyle 17 bin kişi gece boyunca havaalanında mahsur kaldı

ads
ads
10/09/2019

ads ads
17 bin kişi havaalanında mahsur kaldı

Japonya’da dün etki gösteren ve hayatı felç eden Faxai Tayfunu’nun etkileri gece boyunca devam etti. Faxai Tayfunu Narita Havaalanı ve Tokyo metropol bölgesini birbirine bağlayan demir yolu ulaşım hizmetlerini aksattığından 17 bin kişi sabaha dek Narita Havaalanı’nda mahsur kaldı.

YETKİLİLER UYKU TULUMU VE GIDA DAĞITTI

Terminallerde mahsur kalan yolculara ek olarak, gece boyu iniş yapmaya devam eden uçaklar nedeniyle havaalanı yetkilileri, biriken kalabalığa uyku tulumları ve temel gıda maddeleri dağıtmak zorunda kaldı. Ayrıca havaalanı yolcu terminallerine mobil şarj istasyonlarının kurulduğu belirtildi.

Havaalanı işletmecileri, salı sabah saatleri itibariyle halen terminal 1’de 3 bin 300, terminal 2’de 9 bin 300, terminal 3’te ise 700’ün üzerinde yolcunun bulunduğunu açıkladı. Salı sabahı itibariyle tren seferleri kısmi olarak devam etse de Chiba, Ibaraki ve Kanagawa eyaletlerinin bazı kısımlarının hala elektriksiz olduğu kaydedildi.

10/09/2019 16:34
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: 17 bin kişi havaalanında mahsur kaldı, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.