18 Merhum Kıbrıslı Türk’ün, Memleketleri Kuzey Kıbrıs’a Son Yolculukları Başladı

Koronavirüs salgını sırasında Britanya’da hayatını kaybeden on sekiz Kıbrıslı Türk’ün, ana vatanları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) son yolculukları başladı

ads
ads
05/06/2020

ads ads
18 Merhum Kıbrıslı Türk’ün, Memleketleri Kuzey Kıbrıs’a Son Yolculukları Başladı

Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Mehmet Harmancı İngiltere’den gelecek olan cenazelerle ilgili açıklama yaptı.

Harmancı sosyal medyadan yaptığı açıklamada gelecek olan cenazelerin Ulaştırma ve Sağlık Bakanlığı kararları ile yarın definlerinin belediye tarafından yapılacağını kaydetti.

KKTC’de defnedilecek olan on erkek ve sekiz kadın merhumdan yedisi, Covid-19 yüzünden vefat etti. Merhumlardan altısı bugün yolcu nakil uçağı ile Stanstead Havalimanı’ndan Kuzey Kıbrıs’taki Ercan Havalimanı’na uçuyor.

Ertesi gün defnedilecekler. Ercan Havalimanı’na uçuş olmaması sebebiyle, kalan 12 merhum KKTC’ye deniz yoluyla gidecek. Bugün sabah Türk Hava Yolları kargo uçağı ile Heathrow Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na gitmek üzere ayrıldılar. Oradan karayoluyla Mersin Uluslararası Limanı’na varacaklar.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından ayarlanan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz sağlanan cenaze araçlarıyla 1000 km yolculuk yapacaklar.

Daha sonra tabutlar vapur ile taşınacak ve 7 Haziran Pazar sabahı Mağusa Limanı’na varmış olacak.

05/06/2020 15:21
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: koronavirüs, covid 19, ltb başkanı harmancı, dünya ölüm oranları,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.