HABER KIBRIS

2. Uluslararası Ekonomi Konferansı yarın başlıyor

3 Eylül'e kadar sürecek konferansın ana teması "Bunalım sonrasında küresel ekonomi: Zorluklar ve Fırsatlar"

ads
31/08/2010
TAK

2. Uluslararası Ekonomi Konferansı yarın başlıyor
ads

Türkiye ve dünyadan bir çok ünlü ekonomisti bir araya getirecek olan, Türkiye Ekonomi Kurumu tarafından organize edilen “2. Uluslararası Ekonomi Konferansı” yarın Girne’de başlıyor.

Acapulco Resort Hotel Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek Konferans 3 Eylül’e kadar sürecek.

Uluslararası Ekonomi Birliği tarafından desteklenen ve "Bunalım Sonrasında Küresel Ekonomi: Zorluklar ve Fırsatlar” teması ile gerçekleştirilecek konferansa Türkiye ve dünyanın değişik ülkelerinden bir çok ünlü ekonomist katılacak.

Konferansın açılış töreni saat 09.00’da gerçekleştirilecek. Açılışta sırasıyla Türkiye Ekonomi Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ercan Uygur, Uluslararası Ekonomi Birliği Başkanı Masahiko Aoki, Türkiye Ekonomi Bakanı Mehmet Şimşek ve Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu konuşacak.

Açılış konuşmalarının ardından oturumlara geçilecek. Türkiye'de 2010 yılının Japon yılı olarak kutlanması dolayısıyla 5 Japon bilim adamının katılımıyla Japon ekonomisinin ele alındığı 2 özel oturum yapılacak.

Türkiye Kurum Başkanı Prof. Dr. Ercan Uygur, 3 Eylül’e kadar sürecek konferansa, Uluslararası Ekonomi Birliği Başkanı, Stanford Üniversitesinden Masahiko Aoki, Kurumun eski başkanı Columbia Üniversitesinden Guillermo Calvo, krizler konusunda önemli çalışmaları bulunan, George Washington Üniversitesinden Graciela Kaminsky, Roma Üniversitesinden Fiorella Kostoris, Washington Üniversitesinden Stephen Turnovsky, Çin Dünya Ekonomisi ve Politikaları Enstitüsü Başkanı Yu Yongding gibi önemli iktisatçıların katılacağını açıklamıştı.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Kıbrıs, Ekonomi
MANŞETLER

HK EKONOMİ

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems