HABER KIBRIS

1938 yılında gittiği Atatürk’ün cenazesini anlattı

Oyuncu Akasya Asıltürkmen sosyal medya hesabından izleyenleri duygulandıran bir paylaşımda bulundu.

ads
11/11/2018

1938 yılında gittiği Atatürk’ün cenazesini anlattı

Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yılında Anıtkabir ziyaretçi akınına uğradı. Herkes onun hatırasına saygıda bulunmak ve bir kez daha ona olan minnettarlığını sunmak adına tüm gün boyunca Anıtkabir’e koştu. Sosyal medya hesaplarından bu güne dair paylaşımda bulunan ünlü isimler arasında oyuncu Akasya Asıltürkmen’in videosu öne çıktı. Atatürk vefat ettiğinde henüz 10 yaşında olan ve o anlara tanıklık eden anneannesinin anlattıklarını kayda alan Asıltürkmen sosyal medya hesabından yazdığı;

akasya-asilturkmen-ic

“Anneannem, Atatürk öldüğünde on yaşındaymış. Anneannesi onu cenazeye götürmüş. Haminnesi ( arada anneannesinden bahsederken haminnem der. ) naaşının başında “evladımın ölümüne bu kadar gözyaşı dökmedim paşam” diye hıçkıra hıçkıra ağlamış. Anneannem de onun ağlamasına. Birinci fotoğraf anneannemin Facebook profil fotoğrafı. Kendi kendine yaptı dün akşamdan. İkinci video ise 1938 senesinde gittiği Atatürk'ün cenazesi ile ilgili. Defalarca dinledim, yine ağladım” satırlarıyla takipçilerine duygu dolu anlar yaşattı.

 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Akasya Asıltürkmen
MANŞETLER

HK MAGAZİN

Yılmaz Erdoğan açıkladı: 10 gün önce Belçim Bilgin Erdoğan’la boşandık

HK MAGAZİN

Geride bıraktığımız akşam yakın arkadaşlarıyla yediği yemek sonrası muhabirlerin sorularını yanıtlayan Yılmaz Erdoğan, kendisine yöneltilen 'Eşiniz Belçim Hanımla boşandığınız söyleniyor' şeklinde soruya "Geç kaldınız, biz 10 gün önce boşandık yanıtını vererek herkesi şaşırttı. Son birkaç yıldır sürekli olarak haklarında boşanacakları yönünde haberler yapılan çift sürekli olarak iddiaları yalanlıyordu.

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.