200 üniversitenin katılımıyla sanal tercih fuarı bugün başlıyor

Üniversite tercihi yapacak adaylar üniversiteleri sanal fuarda tanıyabilecek. 200 üniversitenin katılımıyla yapılacak fuar bugün başlıyor.

ads
ads
04/08/2020

ads
200 üniversitenin katılımıyla sanal tercih fuarı bugün başlıyor

Yükseköğretim Kurulu'nca (YÖK) bu yıl üniversite tercihi yapacak adaylar için üniversitelerin ve programlarının tanıtılmasına yönelik dijital ortamda 4-7 Ağustos'ta sanal fuar düzenlenecek.

YÖK Başkanı Yekta Saraç, "Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020" fuarının tercih sürecini kolaylaştıracağını söyledi.

"Sanal Fuarda, okumak istediğiniz üniversite ile ilgili merak ettiğiniz hususları canlı sohbet ortamında üniversitelerimizin yetkililerinden öğrenebileceksiniz" dedi.

Sanal fuar 7 Ağustos'a kadar sürecek. Üniversite tercihleri ise 6 Ağustos ve 14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

04/08/2020 10:43
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: yök, eğitim, türkiye
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

Türkiye'de aşı denemeleri: Çok ciddi yan etkiler ile karşılaşmadık

HK TÜRKİYE

Türkiye'de Hacettepe Üniversitesi'nde geçen hafta ilk gönüllü uygulamasına başlanan Covid-19 aşısı şu ana kadar 20 sağlık çalışanına uygulandı. Prof. Dr. Murat Gökova, aradan geçen 5 günde ciddi bir yan etki ile karşılaşmadıklarını açıkladı. Gökova, "Ufak tefek şeyler var tabii; hafif halsizlik, kırgınlık, aşı yapılan yerde ağrı gibi. Ama bunlar tüm aşılarda olduğu gibi beklenen yan etkiler. Şimdilik bir sorun yok" dedi.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.