HABER KIBRIS

27'inci Devlet Fotoğraf Yarışması Sergisi 27 Şubat'ta

ads
14/02/2018

27'inci Devlet Fotoğraf Yarışması Sergisi 27 Şubat'ta
ads

Kültür Dairesi’nin düzenlediği “27. Devlet Fotoğraf Yarışması Sergisi”nin seçim yasakları nedeniyle ertelenen açılış ve ödül töreni 27 Şubat Salı günü saat 18.30’da Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Kültür Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, sergiyi Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit açacak.

Açılışta, fotoğraf sanatçıları Dr. Ömer Gemici, Mine Evren Ertuğrul ve Seyit Konyalı’dan oluşan seçici kurulun yaptığı değerlendirmeler sonucunda ödül almaya hak kazanan fotoğrafçıların ödülleri de verilecek.

Üç kategoride gerçekleştirilen ve sonuçları 4 Aralık 2017 tarihinde açıklanan “27. Devlet Fotoğraf Yarışması Başarı Ödülleri”, serbest siyah/beyaz kategorisinde Emel Sefer’e, serbest renkli kategorisinde ise Buket Özatay’a layık görülmüştü.

Yarışmanın her bir kategorisinde verilen mansiyonları ise serbest siyah/beyaz kategorisinde Nilgün Ortaş, serbest renkli kategorisinde Emel Sefer ve Yaşam Boyu Eğitim kategorisinde de Gökhan Gökberk almaya hak kazandı.
  
Yarışmanın “Jüri Özel Ödülü” Haktan Okumuşoğlu’na, Kültür Dairesi Özel Ödülü Kenan Hürdeniz’e, Rauf Raif Denktaş Özel Ödülü ise Yıltan Taşçı’ya verilmişti.

Seçici kurulun 49 katılımcının 568 fotoğrafı arasından yaptığı seçmeler neticesinde; toplam 24 katılımcının 58 eseri sergilenmeye değer bulunurken, En Fazla Eseri Sergilenmeye Değer Bulunan Katılımcı Ödülü’nü ise toplam 6 eserle Haktan Okumuşoğlu kazandı.

Sergi 3 Mart 2018 Cumartesi gününe kadar mesai saatleri içinde izlenebilecek. 

ÖDÜLLER

“27. Devlet Fotoğraf Yarışması Sergisi”nin açılışında verilecek tüm ödüllerin yanı sıra Başarı Ödülü almaya hak kazanan fotoğrafçılar bin 750 TL ve her kategoriden mansiyon almaya hak kazanan fotoğrafçılar da 750 TL ile ödüllendirilecek. 

Jüri Özel Ödülü’nü almaya hak kazanan fotoğrafçıya da ayrıca bin TL para ödülü verilecek.

Kültür Dairesi Özel Ödülü, Rauf Raif Denktaş Özel Ödülü ve En Fazla Eseri Sergilenmeye Değer Bulunan Katılımcı’ya plaket, fotoğrafı sergilenmeye değer bulunan tüm katılımcılara katılım belgesi sunulacak.

ads
Bu habere tepkiniz:
TAGS: Devlet Fotoğraf Yarışması
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems