3 mülteci tutuklanarak karantinaya alındı

Ülkeye henüz tespit edilemeyen bir yerden giriş yaptıkları tespit edilen 3 Suriye uyruklu tutuklanmalarının ardından karantina altına alındılar.

ads
ads
10/04/2020
HK

ads
ads
3 mülteci tutuklanarak karantinaya alındı

Ülkeye henüz tespit edilemeyen bir yerden giriş yaptıkları tespit edilen 3 Suriye uyruklu tutuklanmalarının ardından karantina altına alındılar. Zanlıların karantina altında olmalarından ötürü mahkemeye çıkarılmayarak aleyhlerinde 7 gün tutukluluk emri alındı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ersoy Saydağ, Suriye uyruklu Zanlı  M.E. Zanlı  M.H. ve Zanlı 3A.E.’nin "Onaylanmamış bir limandan KKTC'ye Giriş yapmak" suçundan methaldar olduklarını belirtti. Polis, zanlıların koronavirüs salgını sebebiyle karantina altında olduklarından dolayı mahkemede

bulunmadıklarını söyledi. Polis, 06.04.2020 tarihinde Mağusa'da tespit edilen zanlılar aleyhinde yapılan araştırmada yasal herhangi bir girişlerinin olmadığı tespit edilmiş olup yapılan soruşturmada 05.04.2020 tarihinde Mersin'den 10 kişi olarak tekne ile KKTC'ye geldiklerinin öğrenildiğini söyledi. Polis,  zanlılar aleyhinde 07.04.2020 tarihinde 3 gün ek tutukluluk alınmış olup bu alınan sürede ihraç işlemleri için gerekli yazışmaların yapıldığını ancak halen daha cevap alınamadığını belirterek, zanlıların 7 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını mahkemeden talep etti.

 

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, zanlıların soruşturma maksatlı 7 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

10/04/2020 13:31
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: suriye, mülteci, tutuklu, mağusa
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.