ad

4 Yaş Zeka Oyunları

ads
04/02/2019

ads
4 Yaş Zeka Oyunları

4 yaşına gelmiş bir çocuğun motor becerileri iyiden iyiye gelişmeye başlar. Ellerini daha kolay ve düzenli kullanır, kendini de sözlü olarak doğru bir şekilde ifade edebilir. Bu bağlamda tek bir eksiği kalıyor, o da gelişimine yardımcı olacak akıl ve zeka oyunları oynamak. Ne mutlu ki piyasada 4 yaşa uygun birçok akıl ve zeka oyunu mevcut. Onların çeşitli becerilerini geliştirecek yavaş yavaş da okul hayatına hazırlayacak pek çok 4 yaş zeka oyunu bulmak mümkün. Bunlar nelerdir diye soruyorsanız doğru yerdesiniz. Gelin bakalım 4 yaş zeka oyunları nelermiş.

4 Yaş Zeka Oyunları

Redka Son Kale

Redka Son Kale, el becerisini geliştiren bir oyun mu desek yoksa mantıksal düşünmeyi geliştiren bir oyun mu desek... hangisi desek bilemiyoruz. Aslında ikisini de geliştiren bir oyun. Son kale birbirne geçmiş peteklerin bulunduğu platformun ortasında bulunan kaleyi düşürmemeyi amaçlıyor. Bu nedenle el becerilerinin gelişmesini öne çıkaran bir oyun. Fakat çocuğun hangi peteğe vurması gerektiği de göz önünde bulundurulursa mantıklı düşünmelerini de tetikleyen bir oyun.

Şekli Tamamla Oyunu

Şekli Tamamla oyunu, 4 yaş ve üzeri çocukların geometrik düşünme, 3 boyutlu algı beceleri gibi becerilerini artırmak üzere tasarlanmıştır. Oyunda amaç elinizdeki karoları, doğru eşleştirip görev kitapçığındaki şekilleri oluşturabilmek. Kitapçıktaki görevler kolaydan zora şeklinde 4 farklı seviyede sınıflandırılmış. Çocuğunuzun seviye atladığını düşündüğünüzde daha zor görevlere geçebilirsiniz.

Geometrik Roll Set

Çocukların yaratıcılıkları ne kadar erken beslenirse, ne kadar erken gelişirse o kadar iyi. Bunun meyvelerini ileriki yıllarda yiyeceklerine eminiz. Geometrik roll set de çocukların yaratıcı yönünü kuvvetlendiren, onlara sınırsız bir yaratıcılık alanı tanıyan şahane bir oyun. Renkli kalemler ve çeşitli desenler ile diledikleri şekli kağıda oluşturabilirler. Bu konuda onların tek rakibi yine kendi yaratıcılıkları.

4 yaş zeka oyunları arasında daha birçok akıl ve zeka oyunu var. Mangala, denge (kule – jenga), tic tac toe bu oyunlardan sadece bazıları. Çocuğunuzu en iyi siz tanırsınız. Onun nelerden hoşlandığına göre dilediğiniz oyunu seçebilirsiniz. Şimdiden herkese keyifli oyunlar.

04/02/2019 10:39
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: 4 Yaş Zeka Oyunları
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.