HABER KIBRIS

Gülgün Serdar'ın yeni kitabı 'Doku' okuyucularıyla buluştu

ads
17/12/2018

ads
Gülgün Serdar'ın yeni kitabı 'Doku' okuyucularıyla buluştu

 Emekli edebiyat öğretmeni Gülgün Serdar, yeni kitabı “Doku” nun tanıtım ve imza gününde okuyucularıyla buluştu.
Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’nin küçük konferans salonunda, 15 Aralık Cumartesi günü düzenlenen tanıtım ve imza gününe yoğun ilgi oldu. 
Okuyucularıyla sohbet eden Gülgün Serdar, 350 sayfalık yeni kitabını imzaladı.. Tanıtım ve imza gününe, Gülgün Serdar’ın eski öğrencileri de büyük ilgi gösterdi. 
Gülgün Serdar, yeni kitabıyla okuyucuları Kıbrıs’ın yakın tarihinde kısa bir yolculuğa çıkarıyor, eski hatıralarla buluşturuyor. Kendisinin ve ailesinin hayatını samimi bir dile kaleme alan Gülgün Serdar’ın yaşadıkları, Kıbrıslı Türklerin adadaki siyasi, ekonomik ve kültürel varoluş mücadelesine de ışık tutuyor.
“Doku” adlı kitabının giriş bölümünde; “Tarihi yaşamaktan yazmaya fırsat bulamayan kuşaklardan olduklarını” dile getiren Gülgün Serdar, “geçmişle gelecek arasında bir köprü kurmak, yılların kazandırdığı zenginlikleri okurlarla paylaşıp ‘bizi biz yapan değerleri’ yarınlara taşımak” istediğini söylüyor.
Altı bölümden oluşan kitapta, Kıbrıs Türk Edebiyatı’nı; tarihi – sosyal – kültürel gelişmeler ışığında inceleyen, dönemlere ayıran, makaleler ve denemeler yer alıyor. Kıbrıs Türk Kadını’nın kimliğini, tüm olumsuzluklara rağmen, toplumun var oluş mücadelesindeki yerini ve çalışmalarını özetleyen araştırmalar ve 1950’li yıllardan itbaren Ada’da yaşanan olaylarla ilgili anılar da kitapta yer buluyor. Önceki çalışmaları ve kitapları hakkında da kısa bilgiler veren Gülgün Serdar, 1920’li, 30’lu yıllara kadar uzanan bazı belgeleri kullanarak kitabını zenginleştirmiş . 
Gülgün Serdar, kitabından elde edilecek gelirin bir kısmını da ‘Kadın Sığınma Evi’ne bağışlayacak.
 

 

 

 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Gülgün, Serdar’ın, yeni, kitabı, ’Doku, ’ okuyucularıyla, buluştu, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.