Çok fazla çalıştığı gerekçesiyle çocuklarının velayeti alındı

Santander Bankası'nın eski avukatı Elena del Pilar Ramallo Miñán, kadın haklarının çiğnendiği iddiasıyla İspanyol devletine dava açma çabasına girdi.

ads
ads
25/04/2019

ads
ads
Çok fazla çalıştığı gerekçesiyle çocuklarının velayeti alındı

Dünya Kadınlar Günü'nde mahkeme kararıyla 7 ve 13 yaşlarındaki kızları üzerindeki ortak velayetini kaybeden Elena del Pilar Ramallo Miñán'a bunun nedeninin 'evinden uzakta çok fazla zaman geçirmesi' olduğu söylendi.  

İspanya'nın kuzeybatısındaki Galiçya bölgesinin La Coruña kentindeki aile mahkemesi başhakimi Carmen Lopez, Ramallo'nun annesinin verdiği ifadeye dayanarak, kadın avukatın evde çocuklarıyla birlikte olmak yerine iş gezilerinde ve konferanslarında aşırı zaman geçirdiğine hükmetti. Aile mahkemesinin velayetle ilgili kararı temyize yer bırakmıyor.Karara itirazını 'kişisel ve profesyonel olarak hedeflerini tam manasıyla yerine getirmesini de içeren kadın haklarına tümüyle ters düştüğü' tezi üzerine kuran Elena Ramallo, duruşmada eski kocasının ve çağrılan tek tanık olan kendi annesinin sözlerine adil olmayan şekilde ağırlık verildiği görüşünü belirtti. 

Bu arada Ramallo ile annesinin arasının uzun yıllardır bozuk olduğu öğrenildi. 

Büyük anne, kızının evlatlarına yeterli ilgiyi göstermediği ve her zaman kendini kariyerine adamayı tercih ettiği yönünde ifade verdi. Eski kocası, Ramallo'nun velayet paylaşacak kadar akli dengeye sahip olmadığını iddia etti. Hukuk doktorası yapmış ve 7 hukuk kitabı yazmış olan avukat, kararı 'kadın düşmanlığı' diye niteleyip toplumun çok başarılı kadın profesyonelleri damgalama eğiliminin kurbanı olduğunu savundu. 

25/04/2019 15:56
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: İspanya’da, çok fazla, haber, kıbrıs, çalıştığı, gerekçesiyle, kadın, avukattan, çocuklarının, velayeti, alındı
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.