HABER KIBRIS

Maduro'nun şirketlerden talebi: Rusya ve Türkiye'de banka hesapları açın

ABD'nin darbe girişimine direnen Venezüella'da pazartesi günü başkanlık sarayında yetkililerle şirket yöneticileri biraraya geldi. Toplantıda şirketlerden Rusya, Türkiye, Çin ve Hindistan'da banka hesapları açıp tedarikçilerle ilişki kurmaları talep edildi.

ads
21/02/2019

ads
Maduro'nun şirketlerden talebi: Rusya ve Türkiye'de banka hesapları açın

Caracas'taki başkanlık sarayında Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun Ekonomiden Sorumlu Yardımcısı Tareck El Aissami ve İç Ticaret Bakanı William Contreras'ın düzenlediği toplantıya katılan tüketim şirketlerinin sayısı 50'yi buldu. 

Toplantıyla ilgili doğrudan bilgi sahibi iki kaynağın Bloomberg'e aktardığına göre, yetkililer, şirket yöneticilerinden Rusya, Türkiye, Çin ve Hindistan'da banka hesapları açmalarını ve bu ülkelerdeki tedarikçilerle ilişki kurmaya başlamalarını talep etti.

HESAP AÇMA ATÖLYESİ

Maliye Bakanlığı'nın şirket yöneticilerinin yabancı ülkelerde hesap açmayı öğrenmeleri için atölye düzenleyeceği kaydedildi.

ÜRETİM ARTSIN, FİYATLAR DÜŞSÜN'

Hükümeti istikrarsızlığa sürüklemek için üretimi sekteye uğratma girişiminde bulunmamaları yönünde uyarılan şirket temsilcileri, tam da enflasyon bir nebze aşağı düşerken fiyatları yükseltmemeleri yönünde de ikaz edildi. 

Fiyat artışlarının Venezüella'nın resmi döviz kuruna bağlanacağı bir model üzerinde çalışıldığı belirtildi.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Maduro’nun, şirketlerden, talebi, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.