HABER KIBRIS

ad

5'inci Mesarya Tiyatro Şöleni başlıyor

ads
17/01/2019

ads
5'inci Mesarya Tiyatro Şöleni başlıyor

Bugün gerçekleştirilen basın toplantısına Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, Şölen Koordinatörü İzel Seylani ve belediye meclis üyeleri Mustafa Dostbilen, Yasemin Çobanoğlu ve Orhan Delikuş yanında Lefkoşa Belediye Tiyatrosu adına Hatice Tezcan, Güney Mesarya Halk Tiyatrosu adına Ahu Özdenak, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları adına Ali Şaşkara ve Türkey Öztigin, İskele Belediye Tiyatrosu adına Sami Yakar, Güzel Şehir Tiyatrosu adına Semih Olgu, Girne Belediye Tiyatrosu- Çatalköy Belediyesi Tiyatro Su adına Gülüşan Gazanfer katıldı.

Belediye Başkanı İlker Edip "Bu yıl itibariyle, geride bıraktığımız dört umut ve emek dolu şölenle, bölgemizde yurt içi ve yurt dışından toplam 50 oyunu misafir etmiş ve çocuk oyunları, sokak performansları, pandomim, fiziksel tiyatro, oratoryo ve gölge oyuları ile 12 binin üzerinde seyiciye ulaştığımızı gururula duyurmak isterim. Bölge nüfusu düşünüldüğünde oldukça önemli bir rakam ortaya çıkıyor ve bu da bize gösteriyor ki Mesarya’nın kalbine ektiğimiz tohumlar, yeşermiş, fidan olmuş, her yıl daha güçlü, güvenle büyümeye devam etmektedir. 
Beyarmudu Belediyesi için kültür sanat alanında yapılacak hiç bir etkinlik üretimden bağımsız düşünülemez. Bizler; bölge halkımız, çocuklarımız ve yarınlarımız için dinlenmek bilmeden çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz... Nice şölenlere, umutla, coşkuyla, gururla..." ifadelerini kullandı.

Şölen Koordinatörü İzel Seylani ise "Beyarmudu Belediyesi çatısı altında kurulan Güney Mesarya Halk Tiyatrosu’nun 5. yaşını kutladığı günlerde 5. Mesarya Tiyatro Şöleni’ni sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.Sanatçı Erdal Aygenç’in çizdiği dört nala koşan at resmi bu yıl bizler için büyük ilham kaynağı olmuş ve beşinci yılımızda gerçekleştireceğimiz beşinci şölenimizin coşkusuna coşku katmıştır. Dört nala koşan atlardan ilham alarak bu yılımızın şölenini uzun soluklu bir programa yayıyoruz." diyerek şölen programını açıkladı:

19 Ocak 2019 Cumartesi Kıbrıs Türk Devlet Tiyatrosu - Şahane Düğün, 16 Şubat 2019 Cumartesi Adana Şehir Tiyatroları- Boyacı, 21 Şubat 2019 Perşembe Lefkoşa Belediye Tiyatrosu- Tilki ile Kirpi, 23 Şubat 2019 Cumartesi Güzelyurt Şehir Tiyatrosu- Gül Pansiyon, 30 Mart 2019 Cumartesi Güney Mesarya Halk Tiyatrosu- Haka Manki,13 Nisan 2019 Cumartesi İskele Belediye Tiyatrosu- Şerefine İnsanoğlu, 27 Nisan 2019 Cumartesi Güney Mesarya Halk Tiyatrosu- Kartal Yuvası, 25 Mayıs 2019 Cumartesi GİBETSU -Çatalköy Belediyesi Tiyatrosu- İkinci Caddenin Mahkumu, 15 Haziran 2019 Cumartesi Sarıyer Belediye Tiyatrosu- Çırçır Sefası, 25 Haziran 2019 Salı Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosu- Mavzerin Ardında

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Mesarya Tiyatro Şöleni
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.