ad

Tatlı Krizlerinizi Bastırmanın Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Yolları

Canınız tatlı istediğinde kendinizi bundan kolayca vazgeçirebilirsiniz. Bu durumu aşmanın bilimsel olarak onaylanmış üç basit yolu vardır. İşte deliler gibi tatlı istediğimizde yapabileceğiniz 3 yöntem…

ads
05/02/2019

ads
Tatlı Krizlerinizi Bastırmanın Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Yolları

25'e kadar sayın

Araştırmalar, tatlı krizindeki kişilerin 25 saniye beklediklerinde daha sağlıklı besinleri tercih ettiğini ortaya koydu. Bu araştırmadan ilhamla siz de canınız tatlı istediğinde 25’e kadar saymayı deneyin. Ani krizi atlattığınızı göreceksiniz.

Sabah kahvenize dikkat edin

Kahvenin yanına tatlı istemenizdeki sebep; kahve! Aklınıza gelir miydi? Araştırmalar, kahvesini kafeinli içenlerin, kafeinsiz kahve içenlere göre daha çok tatlı tercih ettiğini gösteriyor. Kısacası kafein, tatlı tat alıcılarını köreltiyor ve bu da canınızın daha çok tatlı istemesine neden oluyor.

Endişelenmeyin, sabah kahvenizden vazgeçmek zorunda değilsiniz! Bunun yerine, kahvenizi lezzetli bir atıştırmalıkla, sebzeli krem peynirli kepekli bir simit gibi, için ve tatlınızı günün ilerleyen saatlerine saklayın.

Uykunuzu alın

Gece daha fazla uyumak, sizi ertesi gün yiyeceğiniz bir porsiyon tiramisudan uzak tutmaya yardımcı olabilir. Geceleri 7 saatten az uyuyan kişilerde, 45 dakikalık ekstra bir uyku almanın, ertesi gün şeker alımlarını, 10 gram (yani 2 çay kaşığı şeker) kesmeye yardımcı olduğu görüldü. Uykusuz kaldığınızda abur cuburlar çok daha fazla çekici gözüküyor.

MAHMURE

05/02/2019 17:10
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Tatlı Krizleri, sağlık, diyet
MANŞETLER

HK SAĞLIK

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.