ad

Fransa'da sıcak hava alarmı

Kuzey Afrika’dan gelen sıcak hava dalgasının vurduğu Fransa’da sıcaklığın 40 dereceye kadar çıkacağı belirtildi.

ads
26/06/2019

ads
Fransa'da sıcak hava alarmı

Kuzey Afrika’dan gelen sıcak hava dalgasının vurduğu Fransa’da sıcaklığın 40 dereceye kadar çıkacağı belirtildi.Avrupa’yı bir hafta içerisinde etkisini altına alması beklenen sıcak hava dalgası Fransa’da etkili olmaya başladı.

Başkent Paris dahil olmak üzere ülkenin büyük bir kısmını kavuran aşırı sıcaklar hayatı olumsuz etkiliyor. Fransa ulusal meteoroloji ajansı tarafından yapılan açıklamada, ülke genelinde sıcaklıkların 40 dereceye kadar çıkabileceği uyarısı yapıldı.

Paris'teki hayır kurumları evsiz insanlara su dağıtırken, yerel makamlar insanların sığınabileceği klimalı halka açık alanlar oluşturdu. 

Fransa Eğitim Bakanı Jean-Michel Blanquer, sıcak havanın eğitimi olumsuz etkilemesi üzerine lise sınavlarını gelecek haftaya erteledi. 

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yaptığı açıklamada halkı dikkatli olmaya çağırarak, "Bildiğiniz gibi, böyle zamanlarda en savunmasız insanlar hastalar, hamile kadınlar, bebekler ve yaşlılardır. Bu yüzden onlara karşı dikkatli olmalı ve mümkün olduğunca çabuk müdahale için tedbir almalıyız" dedi. 

26/06/2019 11:34
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Fransa’da, sıcak, hava, alarmı, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.