Fotiu İsveç Büyükelçisi İle Görüştü

Rum Başkanlığı İnsani Konular ve Dış Rumlar Komiseri Fotis Fotiu, İsveç’in Lefkoşa Büyükelçisi Anders Hagblberg ile bir araya geldi

ads
ads
19/11/2019

ads ads
Fotiu İsveç Büyükelçisi İle Görüştü

Fileleftheros gazetesi, Rum Başkanlığı İnsani Konular ve Dış Rumlar Komiseri Fotis Fotiu’nun İsveç'in Lefkoşa Büyükelçisi Anders Hagblberg’e, yetki alanında bulunan konular hakkında bilgi verirken, kayıpların akıbetinin belirlenmesine yönelik sarf edilen çabalardan da söz ettiğini yazdı.
Habere göre Fotiu, insani olan bu konunun çözümlenmesi konusunda “Türkiye’nin tutumu” nedeniyle ortaya çıkan sorunlar bulunduğunu iddia ederek, kimlik belirleme maksatlı kemik kalıntılarının bulunması oranının azaldığını, bunun da, Kayıp Şahıslar Komitesi’nin çalışmalarını güçleştirdiğini belirtti. 
Fotiu, İsveç Büyükelçisi’nden, İsveç’in yardımını ve Avrupa Birliği aracılığıyla Türkiye’ye, bu insani konunun çözümüne yapıcı katkı koyması adına baskı yapılmasını istedi.
İsveç Büyükelçisi Hagblberg ise ülkesinin; kayıpların akıbetinin belirlenmesi için Rum Yönetimi’nin sarf ettiği çabalara verdiği desteği dile getirdi. 

19/11/2019 11:08
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: haber, kıbrıs, fotiu, isveç
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.