Ameliyatsız burun estetiği sizin için uygun mu?

Dr.Aytekin, geçici bir işlem olmasından dolayı düzenli aralıklarla işlemin tekrarlanması gerektiğini de ifade etti.

ads
ads
08/10/2019

ads ads
Ameliyatsız burun estetiği sizin için uygun mu?

Burun ameliyatlarında kapalı ya da açık olmak üzere iki yöntemin bulunduğunu belirten Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Oygar Aytekin, burun ameliyatı haricinde ameliyatsız burun estetiğinin de tercih edilebileceğini ifade etti. Aytekin, “Ameliyatsız burun estetiği ile; burun ucu bir tarafa doğru eğik ise ve bu eğiklik, kemiksel yapıya bağlı bir sorundan kaynaklanmıyorsa, burun sırtında yapılacak bir ip işlemi ile burun ucu daha ortada olacak şekilde düzeltilebilir. Bazen burun ucunun düşüklüğü de ipli bir yöntem ile kaldırılabilir.” diye konuştu.

Oygar Aytekin, “Hafif bir burun sırtı kamburu, kamburun daha yukarısına veya aşağısına yapılacak olan dolgu ile kamufle edilerek burun sırtı daha düzgün bir hale getirilebilir. Önceden geçirilmiş bir ameliyata veya travmaya bağlı ya da yapısal olarak burun sırtı çökük ise, bu çöküklük de dolgu ile doldurulup yine düzgün bir burun sırtı elde edilebilir. Burun ucu da farklı işlemler ile daha kalkık görülebilir.” açıklamasında bulundu.

Ameliyatsız burun estetiğini tercih ederken en önemli noktanın burnun ameliyatsız burun estetiğine uygun olması olduğuna dikkat çeken Aytekin, “Bilinmesi gereken bir diğer önemli nokta ise dolgu kullanılarak yapılan burun estetiği ile ameliyat ile elde edilen sonuç çok farklı olacağıdır. Çünkü ameliyatsız burun estetiğinde dolgu ile doldurma işlemi ile hacim kazandırılırken ameliyatta doku çıkarılarak buruna şekil verilir.” dedi.

Ameliyatsız burun estetiğinde önemli olan bir diğer noktanın ise dolgunun kalitesi olduğunu belirten Oygar Aytekin, “Hekim dolgu ile ilgili tüm bilgileri hastasıyla paylaşmalı, dolgunun içinden çıkan iki etiketten birini hastaya saklaması için teslim etmelidir.” diye konuştu.

Ameliyatsız burun estetiğinde kalıcı dolgu tercih edilmemelidir

“Ameliyatsız burun estetiğinin en büyük avantajlarından birinin hemen uygulanabiliyor olması ve iyileşme sürecinin gerekmemesi” diye konuşan Aytekin şöyle devam etti: “Dezavantajı ise geçici bir işlem olması ve düzenli aralıklarla tekrarlanma gerekmesidir. Dolgu ile elde edilen estetik değişikliğin süresi dolgunun kalitesine bağlıdır. Burun için dolgu tercih edilirken genellikle 18 aylık ömrü olan dolgular tercih edilmektedir. Botoks ile yapılan estetik ise hastaya göre değişiklik göstererek birkaç ay etkili olacaktır. Kalıcı, erimeyen dolguların burun estetiğinde kullanılması tercih edilmemelidir. Kalıcılığı açısından vücut dolguları burun estetiğinde kullanılırsa doku kaybına gidebilecek sorunlar ortaya çıkabilir.”

Her işlemin komplikasyon riski vardır

Burun estetiği ameliyatlarında olduğu gibi ameliyatsız burun estetiğinde de farklı komplikasyonların meydana gelebileceğine vurgu yapan Op. Dr. Oygar Aytekin, “Dolgu işlemi yapılırken yüzeye yakın bir yerde işlem uygulandığı için dolgu işlemi damarı tıkayabilir ve büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle ameliyatsız burun estetiğinden önce kullanılacak dolgu maddesi, işlemin riskleri, işlemin kalıcılığı hakkında başvuranlar detaylıca bilgilendirilmelidir.” dedi.

08/10/2019 09:46
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Ameliyatsız, HABER, KIBRI, burun, estetiği, sizin, için, uygun mu
MANŞETLER

HK SAĞLIK

Kurban Bayramı'nda bu hatalardan kaçının

HK SAĞLIK

Bu yıl Covid-19 pandemisinin gölgesinde kutlanacak olan Kurban bayramında sosyal mesafenin yanı sıra, hijyene ve beslenme kurallarına çok dikkat etmek gerekiyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Nur Ecem Baydı Ozman “Bayramın Covid-19 pandemi sürecine denk gelmesi nedeni ile bu süreçte gıda hijyenine dikkat etmek her zamankinden daha fazla önem kazanmakta. Aynı zamanda bayramlarda sıkça yapılan ve acil servislerde sonuçlanabilen beslenme hatalarından kaçınmak da son derece önemli” diyor.

Telefona Bakarken Başınızın Ağırlığı 20 Kiloya Çıkabilir

HK SAĞLIK

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs ( Covid -19) salgınında vaka sayısında yaşanan azalma ile birlikte alınan önlemler ile normalleşme adımları 1 Haziran itibariyle atılmaya başladı. Özellikle dijital bağımlılığın arttığı bu süreçte vücudun çatısını oluşturan, hareket etmemizi, sağlıklı nefes almamızı sağlayan ve kalp sağlığı ile sinirlerin korunmasında büyük öneme sahip omurga sağlığına çok dikkat edilmesi gerekiyor. Hareketsiz bir yaşam tarzı ise bu sorunlara davetiye çıkarıyor. Öyle ki Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) yaptığı, "2019 Türkiye Sağlık Araştırması" sonuçlarına göre geçen yıl 15 yaş ve üstü bireylerde en çok görülen hastalık türleri sırasıyla yüzde 29,7 ile bel ve yüzde 20,5 ile boyun bölgesi problemleri oldu.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.