Çavuşoğlu: ABD ve Rusya ile mutabakatlar siyasi başarı olarak tarihe geçti

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya ile Soçi'de gerçekleştirilen Suriye mutabakatına ilişkin açıklamalarda bulunuyor

ads
ads
23/10/2019

ads
ads
Çavuşoğlu: ABD ve Rusya ile mutabakatlar siyasi başarı olarak tarihe geçti

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin ABD ve Rusya'yla Suriye konusunda vardığı mutabakatların siyasi başarı olarak tarihe geçtiğini söyledi.

"Dünyanın en büyük iki ülkesi harekatın meşruiyetini kabul etti"

Dünyanın en büyük iki ülkesinin Barış Pınarı Harekatının meşruiyetini kabullendiğini belirten Çavuşoğlu, "Barış Pınarı Harekatı sahasında herhangi bir terörist unsur karşımıza çıkarsa onları etkisiz hale getiririz." dedi.

"Teröristler Türkiye sınırından 30 kilometre güneye çıkarılacak"

YPG/PKK'lı teröristlerin Kamışlı dahil Türkiye sınırından 30 kilometre güneye çıkarılacağını dile getire Çavuşoğlu, Türkiye'nin çabalarının, teröristlerin Suriye'nin kuzeyinde kurmak istediği terör devletinin önüne geçtiğini söyledi.

23/10/2019 10:26
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Çavuşoğlu, HABER, KIBRIS, ABD, ve, Rusya, ile, mutabakatlar, siyasi, başarı, olarak, tarihe, geçti
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

Ultraviyole ışınlarıyla koronayı öldüren robot geliştirildi!

HK TÜRKİYE

Ankara Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, kapalı ortamları ultraviyole ışınları ile korona virüsünden arındıran dezenfeksiyon robotu geliştirdi. Müdür Orhan Yılmaz, Sağlık Bakanlığı onayına sundukları ve patent başvurusu yaptıklarını robotun bir benzerinin Danimarka’da olduğunu, ancak Türkiye’de kendi kendine çalışabilen başka bir UV dezenfeksiyon robotu olmadığını söyledi.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.