ad

Ayşen Gruda son yolculuğuna uğurlanıyor

Yeşilçam'ın 'Domates Güzeli' lakaplı usta oyuncu Ayşen Gruda, son yolculuğuna uğurlanıyor.

ads
25/01/2019

ads
Ayşen Gruda son yolculuğuna uğurlanıyor

Yeşilçam'ın 'Domates Güzeli' lakaplı usta oyuncu Ayşen Gruda, son yolculuğuna uğurlanıyor. Cenazesi Zincirlikuyu Camii'ne getirilen usta oyuncunun yakınları, duygularını ve anılarını anlatıyor. Gruda cuma namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası toprağa verilecek...

74 yaşında tedavi gördüğü Pankreas Kanseri ve kanamadan dolayı hayat mücadelesini kaybeden, Ayşen Gruda sevenleri tarafından bugün son yolculuğuna uğurlanıyor.

Usta oyuncunun cenazesi Zincirlikuyu Camii'ne getirildi. Ayşen Gruda cuma namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası son yolculuğuna uğurlanacak.

Önceki gün kanser tedavisi gördüğü hastaneden hayatını kaybeden Yeşilçam'ın usta sanatçısı Ayşen Gruda, bugün sonsuzluğa uğurlanıyor. Cenaze törenine katılan Ayşen Gruda'nın eski eşi Yılmaz Gruda da törene gelmeyenlere sitem etti.

GÜLE GÜLE KIZIM DEMELİLERDİ!
Cenaze törenine Ayşen Gruda'nın eski eşi Yılmaz Gruda da katıldı. Usta oyuncu duygularını şu sözlerle anlattı:
Büyük bir değeri kaybettik. Büyük oyuncularla oynadı, o büyük oyuncuların hiçbiri burada yok. Burada olmaları lazımdı, gerekliydi ama yoklar. Ben kendi adıma ve onlar adına doğrusu utanıyorum. Kalkıp gelmeliydiniz, onu gazetelerde uğurlamak yerine; onun tabutun başına gelip, “Güle güle kızım, güle güle Ayşen” demelilerdi. Ben onlara çok çok kırgınım… Bunu bütün sanatçılar yapmalı. Sahnede oynayan birisi sanatçılar tarafından uğurlanmalı. Ayşen büyük bir yetenekti, o yetenekle zirveye çıktı. Onu halk uğurluyor, çünkü onların sanatçısıydı.

Gözümün önünde binlerce resim var. Büyük bir yetenekti. Türk halkı onu bağrına bastı ve zirveye oturttu. Şimdi o zirveden yolcu. toprağı bol olsun, ışık içinde yatsın. Yeneceğine inandık, zorlandı. Her şey bir yere kadardı. Tanrının istediği oluyor. En güzel şekilde yanına aldı. Soyadımı taşımasından memnundum. O adla yürüdü çünkü... Çok ilkler yaptık onunla. Kabul etmek lazım ki çok sevdiğim kızımın da annesi. Güzel Yiğit'İn anneannesiydi. Madem ki benim soyadımla ad yaptı. Onunla da yürüyebilir. Halk onu öyle uğurladı..."

25/01/2019 12:49
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Ayşen, HABERKIBRIS, Gruda, son, yolculuğuna, uğurlanıyor
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.