AB ve EBRD, Kıbrıs Türk toplumunda kadın girişimciliğini arttıracak

ads
ads
27/03/2019

ads
ads
AB ve EBRD, Kıbrıs Türk toplumunda kadın girişimciliğini arttıracak

Avrupa Komisyonu ile işbirliği içinde Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Kıbrıs Türk toplumundaki kadın girişimcileri desteklemek için  “İş dünyasında kadın inisiyatifi” programı başlatıyor.

İnisiyatifin tanıtımı için 9 Nisan Salı günü Merit Lefkoşa Otel’de düzenlenecek lansman etkinliği, yeni bilgi ve beceriler kazanmak, işlerini büyütmek ve performansı arttırmak için finansman almak isteyen kadın girişimcilere yönelik olacaktır.

Lansman sırasında, kadın girişimciler, üst düzey yetkililerle ve uzmanlarla, Kıbrıs Türk toplumunda kapsayıcı bir büyümenin geleceği için girişimciliğin önemini tartışmanın yanı sıra “İş dünyasında kadın inisiyatifi” kapsamında önerilen hedefler ve farklı fırsatlar hakkında bilgi edinme şansına sahip olacaklar. Özellikle, işletmelere özel danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak için sağlanan hibeler yoluyla Know-how' a nasıl erişileceği ve Cherie Blair Kadın Vakfı'ndan mentörlük desteği almak konusunda bilgi sahibi olacaklar ve özel atölye çalışmalarına ve ağ kurma etkinliklerine katılabileceklerdir. Ayrıca katılımcılar, söz konusu inisiyatifin uygulanmasında EBRD'nin anlaşmalı olduğu Türk Bankası tarafından özellikle kadın yönetimindeki işletmelere yönelik özel olarak hazırlanan finansman olanakları hakkında bilgilendirileceklerdir.

Lansman etkinliği İngilizce ve Türkçe dillerinde gerçekleştirilecek ve tercüme imkânı da sunulacaktır. Etkinlikte konuşacak yetkililer: Avrupa Komisyonu'nun Kıbrıs Çözüm Destek Birimi Başkanı Sayın Kjartan Björnsson, EBRD Kıbrıs Ulusal Program Yöneticisi Anna Filipova ve Türkiye Bölgesel Program Yöneticisi Serpil Çetinçift, İş Kadınları Derneği Başkanı Şenay Ekingen ve Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi Başkanı Çiçek Göçkün Bayramoğlu.

Söz konusu inisiyatif, Avrupa Komisyonu’nun Kıbrıs Türk toplumuna yönelik AB Yardım Programı ve EBRD arasında imzalanan; Kıbrıs Türk Toplumuna Yönelik KOBİ Rekabet Edebilirliği için Entegre Finansman Hizmeti programı çerçevesinde başlatılacaktır.     

27/03/2019 15:29
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Avrupa Komisyonu, kadın girişimciler
MANŞETLER

HK EKONOMİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.